Taas alko yks mies kehumaan kuinka komea on,ulkonäkö ilmeisesti niille kaikkein tärkein eivät osaa muuta kertoa kuin,että kuinka hyvän-näkönen on.Sanoin,etten usko koska ei komeitten yleensäkkään tarvitse itseään kehua.Sano sit lähettävänsä kuvan samantien,että voi todistaa sen,eipä vaan kuvaa kuulunut.Myöhemmin ilmotti,että parempi jos nähdään livenä,mitä sit kuvia turhaan vaihtelee.Ei tainnu mikää komea sit ollakka.
Komeat on rumia
....
3726
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kävin kerran treffeillä just tuollaisen tyypin kans. Oli kuulemma tosi komea ja nuorekas, mutta ei vaan löytynyt kuvaa. Sai suostuteltua treffeille. (Muuten vaikutti kyllä ihan fiksulta.)
Äijällä oli karsee pälvikalju ja muutenkin rupsahtanut ja kulahtanut. En enää ikinä lähde treffeille, jos ei kuvaa kuulu.
En edes välitä, onko mies komea, kunhan kestää päivänvalon. Komeaksi itseään kehuvat tyypit eivät kestä.
Minusta on alkanut tuntua siltä, että tuo "komeaksi kehuttu" on salakieltä ja tarkoittaa itse asiassa sitä, että "jos kumminkin kauhistut ulkonäköäni, muista, että en minä itseäni komeaksi ole sanonut, vaan joku muu joskus ehkä kai mahdollisesti".
Jos profiilissa kehutaan omaa ulkonäköä niin se tarkoittaa poikkeuksetta sitä, että ei ole komea. Olen huomannut saman. Ihmetyttää, että missä on ihmisten itsekritiikki.