Parhaat markettituotteet?

Kokemuksia.

Marketissa myytävät tuotteet ovat laadultaan huokemapia kuin merkkituotteet. Kuitenkin markettikosmetiikassa on tuotteita jotka ovat perempia kuin toiset vastaavat. Mitä olet kokeillut ja mikä on mielestäsi ollut hyvää? Tässä oma listani:

Minusta esim Gilleten partavaahdot ovat hyviä. Olen kokeillut kalliimpia vaahtoja eri merkeistä mutta niissä on mennyt raha hukkaan. Usein vaahto on tuntunut jopa selvästi huonommalta. Vaikka ostaisin miten kalliin merkkivaahdon tahansa, en enää usko että se olisi gilletteä parempi.

Lorealin men expert sarjan kasvojenpuhdistusgeelistä tykkään. Siinä viilentävä mintun tuoksu. Mielestäni se on ollut ihan ok.

Ostin vuosia sitten tallinnasta Nivean vihreässä tuubissa olevaa Oil control voidetta. Mielestäni siinä oli pehmeä, "liukas" ja hyvä koostumus. Nykyisin voidetta on ollut suomessakin useamman vuoden myytävänä, silloin sitä ei ollut.

Kuorintavoiteesta hyvä on Nivea visage Gentle face scrub. Se ei ole sellainen epämiellyttävän hiekkainen ja tahnamainen vaan geelimäinen koostumukseltaan.

Geeleistä Lorealin studio invisi fx stylin gel, on minusta parhain. Monet geelit ovat raskaita ja hyytelömäisiä. Tämä geeli tuntuu tosi pehmeältä ja hiukset taipuvat aivan eritavoin sillä kuin muilla muotoiltaessa. Pitää myös hyvin.

2

1277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihda.

      Axen suihkusaippuat ja big terät parranajoon. Niitä en vaihda. Saippuat tosi täyteläisiä ja big terillä saa hyvin jäykänkin parran ajettua.

    • ......................

      Se tuote mikä sinulle voi olla "paras" ei välttämättä ole sitä toiselle, koska esim. ihotyyppejä on niin erillaisia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      252
      16108
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      46
      1994
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      190
      1499
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      131
      1411
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      28
      1209
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      968
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      922
    8. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      81
      794
    9. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      82
      756
    10. Voitko väittää

      Ettet flirttaillut tai ainakin yrittänyt osoittaa kiinnostusta?
      Ikävä
      75
      678
    Aihe