Parhaat markettituotteet?

Kokemuksia.

Marketissa myytävät tuotteet ovat laadultaan huokemapia kuin merkkituotteet. Kuitenkin markettikosmetiikassa on tuotteita jotka ovat perempia kuin toiset vastaavat. Mitä olet kokeillut ja mikä on mielestäsi ollut hyvää? Tässä oma listani:

Minusta esim Gilleten partavaahdot ovat hyviä. Olen kokeillut kalliimpia vaahtoja eri merkeistä mutta niissä on mennyt raha hukkaan. Usein vaahto on tuntunut jopa selvästi huonommalta. Vaikka ostaisin miten kalliin merkkivaahdon tahansa, en enää usko että se olisi gilletteä parempi.

Lorealin men expert sarjan kasvojenpuhdistusgeelistä tykkään. Siinä viilentävä mintun tuoksu. Mielestäni se on ollut ihan ok.

Ostin vuosia sitten tallinnasta Nivean vihreässä tuubissa olevaa Oil control voidetta. Mielestäni siinä oli pehmeä, "liukas" ja hyvä koostumus. Nykyisin voidetta on ollut suomessakin useamman vuoden myytävänä, silloin sitä ei ollut.

Kuorintavoiteesta hyvä on Nivea visage Gentle face scrub. Se ei ole sellainen epämiellyttävän hiekkainen ja tahnamainen vaan geelimäinen koostumukseltaan.

Geeleistä Lorealin studio invisi fx stylin gel, on minusta parhain. Monet geelit ovat raskaita ja hyytelömäisiä. Tämä geeli tuntuu tosi pehmeältä ja hiukset taipuvat aivan eritavoin sillä kuin muilla muotoiltaessa. Pitää myös hyvin.

2

1260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihda.

      Axen suihkusaippuat ja big terät parranajoon. Niitä en vaihda. Saippuat tosi täyteläisiä ja big terillä saa hyvin jäykänkin parran ajettua.

    • ......................

      Se tuote mikä sinulle voi olla "paras" ei välttämättä ole sitä toiselle, koska esim. ihotyyppejä on niin erillaisia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2407
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1372
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      37
      1295
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      924
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      808
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      751
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      606
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    Aihe