Parhaat markettituotteet?

Kokemuksia.

Marketissa myytävät tuotteet ovat laadultaan huokemapia kuin merkkituotteet. Kuitenkin markettikosmetiikassa on tuotteita jotka ovat perempia kuin toiset vastaavat. Mitä olet kokeillut ja mikä on mielestäsi ollut hyvää? Tässä oma listani:

Minusta esim Gilleten partavaahdot ovat hyviä. Olen kokeillut kalliimpia vaahtoja eri merkeistä mutta niissä on mennyt raha hukkaan. Usein vaahto on tuntunut jopa selvästi huonommalta. Vaikka ostaisin miten kalliin merkkivaahdon tahansa, en enää usko että se olisi gilletteä parempi.

Lorealin men expert sarjan kasvojenpuhdistusgeelistä tykkään. Siinä viilentävä mintun tuoksu. Mielestäni se on ollut ihan ok.

Ostin vuosia sitten tallinnasta Nivean vihreässä tuubissa olevaa Oil control voidetta. Mielestäni siinä oli pehmeä, "liukas" ja hyvä koostumus. Nykyisin voidetta on ollut suomessakin useamman vuoden myytävänä, silloin sitä ei ollut.

Kuorintavoiteesta hyvä on Nivea visage Gentle face scrub. Se ei ole sellainen epämiellyttävän hiekkainen ja tahnamainen vaan geelimäinen koostumukseltaan.

Geeleistä Lorealin studio invisi fx stylin gel, on minusta parhain. Monet geelit ovat raskaita ja hyytelömäisiä. Tämä geeli tuntuu tosi pehmeältä ja hiukset taipuvat aivan eritavoin sillä kuin muilla muotoiltaessa. Pitää myös hyvin.

2

1256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihda.

      Axen suihkusaippuat ja big terät parranajoon. Niitä en vaihda. Saippuat tosi täyteläisiä ja big terillä saa hyvin jäykänkin parran ajettua.

    • ......................

      Se tuote mikä sinulle voi olla "paras" ei välttämättä ole sitä toiselle, koska esim. ihotyyppejä on niin erillaisia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe