Toiveensa penetänyt

>Minä kirjoitin pari viikkoa sittet että löisin miehen täältä treffiltä puolelta.Olimme kirjoitelleet ja vaihettu kuvat/soittelimme toisilemme.Niin tuli aika tavata mut sitä ei tullut koskaa oli pyörinyt jatkuvasti siellä tretti puolella ja löisi uuden sieltä.Hävisi sen jälkee jälkeä jättämättä niin minulle riitti nyt jos en saa miestä muuvalta niin en ainakaan treffiltä puolelta etsi.!!! Ne etsii vaan parempaa ja parempaa mut kuitenkaa eivät ole tyytyväisiä niin voihan niissä naisisakin olla samalaisia en puolla niitä.Harmittaa kun niin kauvan peimme yhteyttä toisiimme?Ja näi kävi.....olin suuresti pettynyt.
92146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ollut lukuisissa samankaltaisissa tilanteissa.

Kaikkein ärsyttävintä on kun mies sitten lupaa että "mutta voidaan me kaks olla vielä kavereita", mut silti niistä ei ikinä kuule mitään, ellei itse rohkene ottamaan yhteyttä.

Pelkkiä kavereita - pelkkä klisee? Sattuu se silti, kun ensin luvataan edes kavereita olla, mutta uuden naisen myötä unohtuu näemmä sekin lupaus. Miehet ovat sikoja.

Äänestä
  • Kokemuksesta tiedän myös tuon, että "voidaanko olla edelleen kavereita, vaikka..." tarkoittaa suomeksi; "häivy, en halua kuulla sinusta enää".

    Ottakaa se siltä kannalta, koska niin se vain on.

    Äänestä

  • aisdjiasd kirjoitti:

    Kokemuksesta tiedän myös tuon, että "voidaanko olla edelleen kavereita, vaikka..." tarkoittaa suomeksi; "häivy, en halua kuulla sinusta enää".

    Ottakaa se siltä kannalta, koska niin se vain on.

    tarkoittaa "olet pelkkä riesa, pysy poissa maisemista"

    Äänestä

  • "voidaan olla kavereita" tarkoittaa "erotaan ystävinä" ei mitään sen enempää tai vähempää

    Äänestä

Kuulostaa kovin tutulta purkaukselta näillä foorumeilla. Olet joutunut pinnallisen nettimiehen uhriksi jolle luvatut asiat, kuten tapaaminen, eivät merkitse mitään.

Se on kuitenkin vain osa miehistä, joille riittää netissä naisia joka näppäimelle ja jotka vaihtelevat niitä lennossa. Osa pitää sanansa ja tapaa, mikäli on niin luvannut.

Tulee väkisinkin mieleen, että jos täällä netissä valehtelee, pettää ja rikkoo lupauksensa, niin millainen sellainen ihminen on live-elämässä?
Ei varmaan kuulosta kovin luotettavalta työkaveriltakaan moinen?

Parempaa onnea jatkossa miesten suhteen.

Äänestä
  • ...nuo netissä pelleilevät pösilöt suinkaan missään töissä ole. Miten heillä olisi aikaa pyörittää jopa useamman kymmenen naisen rinkiä Oulusta Hesaan!

    Äänestä

  • yttttttttt kirjoitti:

    ...nuo netissä pelleilevät pösilöt suinkaan missään töissä ole. Miten heillä olisi aikaa pyörittää jopa useamman kymmenen naisen rinkiä Oulusta Hesaan!

    kelatkaa hei vähän naiset mistäköhän tuo vois johtuu että teitä pyöritetään ettei vaan olis tää normaali. ensin ukkeli valehtelee omistavansa sitä sun tätä vaikka oma pikku firma vois olla hyvä juttu (koko lafkaa ei tietysti ole olemassakaan) tai puhuu jostain suurista ostoista jotka on juuri tekemässä tai hieno kesämökki jossain helvatun korvessa mitä ei ainakaan pääse tarkistamaan vahingossakaan. pikkasen puhuu taiteesta johon on pari termiä lukenu viimesimmästä kultuurimuseon esitteestä ymmärtämättä siitä mitään.

    samaan aikaan yhteyttä ottaa kaveri joka kertoo olevansa työtön/siivooja/opiskelija ja jutuissaan kertoo että 3kk säästi jotta sai uuden rotsin eikä tietä mitä tulevaisuus tuo tullessaan.

    kumman luulette valehtelevan ??????
    ja kaikkein tärkeintä kumman luulette valitsevanne ???? hih tiedätte itsekin kyllä :D

    Äänestä

Kokeileppa sinkut. net kautta itse löysin sieltä ensin aikani Suomi24taaperrettuani.

Äänestä

tapaamaan vaikka kahvituksen merkeissä ja jos kolahtaa kohdalle, niin sitten jatkamaan muutoin yhteydenpitoa. Ei sitä kirjoittelemalla koskaan opi toista tarpeeksi tuntemaan tai tiedä pitääkö hänestä todella

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruskeasilmäinen kirjoitti:

>Minä kirjoitin pari viikkoa sittet että löisin miehen täältä treffiltä puolelta.Olimme kirjoitelleet ja vaihettu kuvat/soittelimme toisilemme.Niin tuli aika tavata mut sitä ei tullut koskaa oli pyörinyt jatkuvasti siellä tretti puolella ja löisi uuden sieltä.Hävisi sen jälkee jälkeä jättämättä niin minulle riitti nyt jos en saa miestä muuvalta niin en ainakaan treffiltä puolelta etsi.!!! Ne etsii vaan parempaa ja parempaa mut kuitenkaa eivät ole tyytyväisiä niin voihan niissä naisisakin olla samalaisia en puolla niitä.Harmittaa kun niin kauvan peimme yhteyttä toisiimme?Ja näi kävi.....olin suuresti pettynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu