oon aatellu kokeilla vähäkalorista dieettiä tähän laihdutuksen alkuun mut en tiedä kumpi on parempi. miten nutrilett 5pvän tehostartti on toiminu teillä? vai oisko se kanakeitto parempi jos ostais 5pvälle? millaisia allevon tuotteet on?
nutrilett vai allevo?
saija^^
71433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Maista ensin niitä Nutrilettin ym tuotteita ennenkuin menet ostamaan esim sen 5pv tehokuuripaketin. Säästät rahaa jos et saakaan jotain menemään alas... Et nimittäin olisi ensimmäinen:)
Tosin ne patukat on hyviä, nam. Harmi vaan että ne on aika kalliita. Allevon patukat on ihan yhtä hyviä, 'ruokia' en ole testannut.
lähteny senttejä tolla 5pvän tehostartilla vatsasta ja reisistä?
pakkauksessa on aivan erimakuiset keitot, pirtelöt, liemet ja jälkkärit kuin mitä myydään 15 pss:n pakkauksissa!!!! 5 pv:n pakkauksen kanakeitto on eri kuin 15 pss:n pakkauksen keitto, suklaapirtelö on erilainen kuin 15 pss:n pak.myytävä..
Patukat ovat ainuita joita myydään erikseen!!!
Olen luullut että samanniminen tuote (esim suklaapirtelö) olisi samanlaista... Onko ne yhtään "paremman makuisia" vai onko niissä samoja sivumakuja? Onpas outoa että ovat eri tuotetta...
15 pss:n pakkauksissa oleva ja tuossa 5 pv:n dieetissä se pirtelö tehdään rasvattomaan maitoon...
Eniten pidän Modifastin mauista, sitä ei nyt ole markkinoilla.
Nutrilett:n 5 pv-tehostartin maut ehdottomasti paremman makuisia kuin 15 pss:n pak.saatavat, tämä omana mielipiteenäni.
Ei kait juustopastaa, tomaattipastaa, tomaattilientä, kasvislientä, vaniljajälkiruokaa, suklaajälkiruokaa, mansikkapirtelöä ja kanakeittoa (jonka koostumus tyystin toinen kuin cram.chick.) saa?!?!
Itse en ainakaan ole onnistunut ostamaan esim. juustopastaa, tomaattipastaa, vanilja-tai suklaajälkkäriä, mansikkapirtelöä jne. muutoin kuin ostamalla 5 pv:n tehostarttipakkauksen..
Eli eri "tavaraa" ovat, vain patukat, niitä voi ostaa irrallaankin.
Kannatan nutrilettia. Minulla lähti viikon jälkeen pois 2 kiloa (vaikken ole ylipainoinen) ja söin lisäksi kaikkea muutakin ruokaa. en käyttänyt kuin yhden pussin päivässä. eli jaoin pussin yseampaan osaan. siitä tulee todella täysi ole :) Nytkin alan käyttämään niitä taas. iltapalksi niin nam!
ja kyllä ne runsaaseen veteen sekotettuna saa alas vaikka vähä tuntuuki ällölle muutaman päivän päästä.
halpahallissa paketti oli vaan 19, 9 €. Apteekissa 29,9 €!!!
Miksi ihmeessä sä käytät noita pahanmakuisia mömmöjä, jos kerta ei ole ylipainoa?? Järkeä?