E-pillerit ja ylipaino

Olisin vain kysynyt tämmöistä, että aloin juuri seurustelemaan poikaystäväni kanssa. Tarkoitukseni olisi hankkia e-pillerit. Olen kuitenkin TODELLA reilusti ylipainoinen, joten kirjoitetaanko minulle e-pillereitä. Olen aikoinaan, jostain tullut lukemaan, ettei e-pillereitä kirjoitettaisi lihaville=(

Kiitos vastauksista=)
4407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

reippaasti ylipainoisella sama vaan huonompi.

Äänestä
  • ole tehoa niin jos on reippaasti ylipainoinen. Kun viimeksi kävin lääkärillä niin sain tietää tuon vasta nyt. Ei ole aikasemmin edes moinen tullut mieleen. SAin kuitenkin laastari reseptin...mielenkiintoista sillä laastarikaan ei kuulemma tehoo jos on painoa yli 90 kiloo. Ja mulla sitä on!

    Äänestä

  • ei kuulemma kirjoitti:

    ole tehoa niin jos on reippaasti ylipainoinen. Kun viimeksi kävin lääkärillä niin sain tietää tuon vasta nyt. Ei ole aikasemmin edes moinen tullut mieleen. SAin kuitenkin laastari reseptin...mielenkiintoista sillä laastarikaan ei kuulemma tehoo jos on painoa yli 90 kiloo. Ja mulla sitä on!

    Eli jos BMI on alle 39 niin saa e-pillerit (vaikka mielellään tulisi olla alhaisempi).. Noin mulle ainakin sanottiin ku hain (onneks sainkin vielä..) Ennen raja ollut 35-36 mutta korotettu alkuvuodesta. En nyt muista tarkkaan miten saa laskettua tuon BMI:n mutta googletus varmasti auttaa kun menet hakemaan pillereitä niin laskevat sen siellä.. Varmaan keksivät jonkin toisen ehkäisy-keinon jos ei pillerit onnistu..

    Äänestä

ei koskaan ollut puhettakaan etteikö pillereitä saisi tai etteikö ne tehoaisi kun on ylipainoa, joten trikvilaria sain aina uudestaan ja uudestaan lähes viidentoista vuoden ajan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä vaan kirjoitti:

Olisin vain kysynyt tämmöistä, että aloin juuri seurustelemaan poikaystäväni kanssa. Tarkoitukseni olisi hankkia e-pillerit. Olen kuitenkin TODELLA reilusti ylipainoinen, joten kirjoitetaanko minulle e-pillereitä. Olen aikoinaan, jostain tullut lukemaan, ettei e-pillereitä kirjoitettaisi lihaville=(

Kiitos vastauksista=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu