Opel 1.9CDTI ja 6lovinen autom

Hei!

Onkos kellään kokemuksia/kommenttia tuosta Opelin 1.9CDTI (120 hv) diesel koneesta kuusilovisesta automaatista?


Pakettia ilmeisesti löytyy ainakin Astrasta ja Zafirasta?
21027
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Samaa diesel moottoria on myös Fiat ja Alfa Romeoissa

Äänestä

Itselläni on Zaffe 120 hv A6 -laatikolla.

Kiva peli ! Melko tuore (2000 km), joten valtaisia kokemuksia ei vielä ole. Laatikon ohjelmointi hyödyntää vääntöä kivasti. Vaihtaa pehmeästi.

Kulutus on nyt 6,9 l/100 km, mitä pidän vähän paljona. Toisaalta Zaffe on painava auto, ja nuo tunnetusti kulkevat herkemmin vasta kymppitonnin jälkeen.

Voin suositella enjoy edition paketilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zaffe? kirjoitti:

Hei!

Onkos kellään kokemuksia/kommenttia tuosta Opelin 1.9CDTI (120 hv) diesel koneesta kuusilovisesta automaatista?


Pakettia ilmeisesti löytyy ainakin Astrasta ja Zafirasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu