Olempa huomannut

Aika moni käyttää jonkinsortin psyykelääkkeitä. Kun kysyt rehellisesti asiaa ennen treffejä, et saa rehellistä vastausta. Sitten kun ollaan kahvilla niin jopas kupponen kahvia nouseekin päähän rivakasti, katsos nainen käy puuteroimassa nenäänsä alvariinsa. Sitten käy kutsu hänen kotiin katsomaan joko valokuva-albumia tai jokin "mielenkiintoinen" leffa. On kiire päästä ottamaan diapamit ajoissa ettei vaan hulluus ryöpsähdä treffikaverin silmille. Sitten se pakonomainen näyttämisen halu muuttuukin haluksi peuhata sängyssä. Kysyn vain siksi että miksi ette voi sanoa ajoissa lääkityksiänne, en minä ainakaan haluan mitään nistiä joka ei voi olla ilman lääkkeitä "normaali" ja toinen osa treffeistä on täysin juoppoja. Aamutreffeillä jo pitää vetää viinaa kurkusta alas sillä perusteella että on loma. Mikä peruste se on? Juoppohan löytää syyn ryypätä vaikka siitä että on keskiviikko.
132506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Alinta pohjasakkia on koko aika tarjolla useille eri miehille. Käyvät treffeillä saadaksen miehistä taloudellista hyötyä ja saadakseen levitettyä sukupuolitautiaan eteenpäin.

Äänestä

..jotka jo profiilissa kertoo ettei seksinmankujille!!! Ei todellakaan seksinmankujille kun ei tartte edes mankua seksiä, saa jo ekatreffeillä mihin reikään haluaa. Treffien naiset on sellaisia että saa jos vain viitsii panna.

Äänestä
  • Ja osalla on sihteeriopistosivuilla ilmoitukset maksullisesta seksistä. Minkä se naisesta tekee?

    Äänestä

Mulle on käynyt ihan samoja juttuja treffeillä!Nainen saapuu sinne jo valmiiksi pienessä siivussa ja tilaa heti oluen/siiderin.
Yrität siinä sit jotain keksiä,kun tökkää jo heti alkuun.Suurin osa tapaamisistani on kärsinyt jonkun sortin lääke/viina ongelmasta.
Semmosta se näyttää vaan olevan,kun etsitään maailman ihmettä(rima liian korkeella)ja paineet tuntuu olevan liian kovat selvinpäin esiitymiseen.Harmittaa ees vaivautua treffeille,jos toinen on jo valmiiksi pienessä pierussa.Yleensä jo hyvissä ajoin päivää???
Ei täältä ole mitään eteen löytynyt,mutta onneksi tuolla ulkomaailmassa näkee heti kenen kanssa voisi keskustelua jatkaakin!

Äänestä
  • Yrittävät sitten sanoa suhteen pitää perustua totuudelle!!! Mille totuudelle kun valehtelevat jo heti alkuunsa. Live-elämässä sentään näkee heti onko viinanpunakka vai seisooko silmät päässä!!

    Äänestä

  • Tuo jo ehkä hieman katkeroitunutta tekstiä.
    Mutta samoihin ongelmiin olen törmännyt miesten kanssa treffaillessani.
    Alko/lääkeongelmat, heti ovat muna pystyssä tarjoamassa sitä.
    Haluatko vinkin? Mikä pakko sinun on tuollasta toista kertaa treffata? Saahan paikalta poistua ja sanoa kohteliaasti "kiitos ei, nyt tämä juttu ei todellakaan lähde".

    Äänestä

  • että seura hakee kaltaistaan, jotta kattokaahan peiliin........

    Äänestä

Kummallista tekstiä...naisena otin kyllä silleen tosissani, olikohan tuo nyt jotain miesten provo-yritystä, mut jäin kuitenkin mietiskelemään.
Em.käyttäytyminen on yleensä yhdistetty miehiin...
Ehkä tuo on pääkaupunkiseudun ilmiöitä, paras tulla katselemaan naisia tänne länsirannikolle, raittiita, naisellisia ja tervejärkisiä kyllä löytyy, vaan ei sellasia miehiä meille :)

Äänestä
  • mistäspäin mies saa olla?

    Äänestä

  • mut mut kirjoitti:

    mistäspäin mies saa olla?

    Olipa aikamoinen viestiketju naisista. Ensin hämmästelin, mutta sitten totesin, että tottapa totta. Olen yli nainen 50 v ja olen törmännyt naiskavereissani samaan. Viinaa pitää läträtä ihan meidänkin kesken ja sitten 8 x 24 cl viiniä nupissa lähdetään lääppimään vieraita miehiä. Että häpesin! Kamala näky, kun keski-ikäinen nainen notkuu korot vinossa, meikit siellä sun täällä ja hiukset sekaisin sopertamassa. En sitten tiedä missä liikkuisi ja kenen kanssa. Treffipalstalle taidan olla liian vanha ja naiskaverit alkavat olla näitä tenukeppejä lähes kaikki (tai sitten eivät liikahda kotoaan).
    Ai että missäpäin on fiksuja naisia, kaikkialla varmaan, siellä sekojen seassa.

    Äänestä

No. Oma kokemukseni miehistä on sellainen, että kaikki on helvetin rumia paskanjauhajia ja seksin perässä juoksevia, verbaalisesti tylsiä, vanhemman näköisiä kuin kertoivat, vanhanaikaiset vaatteet, ihramaha, ruskeat hampaat, eivät saa sanaakan suustaan, mutta erotessa pyytävät jo uutta tapaamista (miksi?), kertovat edellisistä naisistaan (!!!) ym. älytöntä. Netissä ei pyöri kuin luuserit! Poistan profiilini.

T: Ei lääkitystä

Äänestä

Olemme törmänneet aivan toisenlaisiin naisiin näemmä. Montaa en ole tavannut, mutta kaikki aivan normaaleja ihmisiä, ilman alkoholin kittaamista tai muitakaan näkyviä ongelmia.

Joko minulla on käynyt poikkeuksellinen tuuri tai sitten olen itse niin hullu, etten tajua mitään, heh.

Äänestä

Olen treffannut yhdeksää naista ja kaikilta sain pimppaa. Eikä tarvinnut kinuta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mielummin yksin kirjoitti:

Aika moni käyttää jonkinsortin psyykelääkkeitä. Kun kysyt rehellisesti asiaa ennen treffejä, et saa rehellistä vastausta. Sitten kun ollaan kahvilla niin jopas kupponen kahvia nouseekin päähän rivakasti, katsos nainen käy puuteroimassa nenäänsä alvariinsa. Sitten käy kutsu hänen kotiin katsomaan joko valokuva-albumia tai jokin "mielenkiintoinen" leffa. On kiire päästä ottamaan diapamit ajoissa ettei vaan hulluus ryöpsähdä treffikaverin silmille. Sitten se pakonomainen näyttämisen halu muuttuukin haluksi peuhata sängyssä. Kysyn vain siksi että miksi ette voi sanoa ajoissa lääkityksiänne, en minä ainakaan haluan mitään nistiä joka ei voi olla ilman lääkkeitä "normaali" ja toinen osa treffeistä on täysin juoppoja. Aamutreffeillä jo pitää vetää viinaa kurkusta alas sillä perusteella että on loma. Mikä peruste se on? Juoppohan löytää syyn ryypätä vaikka siitä että on keskiviikko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu