HALUAN KYSYÄ SEMMOSESTA ASIASTA KUN OONKO MÄ LIIAN NUORI HEVARIKS MÄ OON 12 V VASTATKAA KAIKKI HALUUN TIETÄÄ KAIKKIEN MIELIPITEEN
LIIAN NUORI HEVARIKS?
16
1501
Vastaukset
- T--A-A
Tyyli lähtee sisältäsi. Se mikä tuntuu itsestäsi hyvältä... Ei kannata olla mitään semmoista mitä ei oikeasti ole. Tyylillä ei ole ikärajaa !
- Demon of Power
Sanoisin kyllä ihan samaa kuin nimimerkki T--A-A ja sitten vielä että et, jos satut vielä olemaankin syntynytkin hevariksi.
- 19,60
Tsiigaa peiliin ja mieti ootko hevari. Jos toteet että oot niin sit sä oot.
- Pasi
Eihän se välttämättä päälle päin näy, voihan sitä olla hevari myös sisäisesti :)
- Whitesnake73
Mun tyttäret on 7 ja 4 molemmat diggailee Tarotia,Nightwishiä,Stratovariusta ja jopa Turmion kätilöitä..4 vuotias tanssii aivan onnessaan Metallicaa ym..Ei ikä vaan asenne ja hyvä musiikkimaku..
- RokkariHevariRäppäriPoppari
Jos tykkäät metallista, kuuntele sitä. Jos et, nii jätä väliin. Eikä kannata alkaa kuuntelee vaan sen takii et voi pukee makeit nahkakamoi ja ketjui ja niittei. Ei metallilla oo ikarajaa, vaan se, joka kuuntelee sitä ja tykkää siitä on hevari.
- TOTCFUARTD
Ja mistäs lähtien Oikean Musiikin kuunteluun saati siitä tosimielessä innostumiseen on vaadittu ikäraja? Itse olin aikoinaan (vanhoina hyvinä päivinä) paria vuotta vanhempi kuin tämän rihman aloittaja. Kukaan meistä ei ole koskaan liian vanha tai *nuori* löytämään elämäänsä uutta sisältöä...
Ai saatana. Tämä taisikin olla provo. Pahoittelen vastaustani. Auts (ja vielä muutama yhdeksänsiimaisen nahkasuudelma selkäpiihin)... - diapolos
ALA KUUNTELEMAAN JO NUORENA BLACK- JA DEATHMETALLIA, NIIN TULET KOVAKSI JÄTKÄKSI.
- hevityttö_96
NO HELVETTI VIE JOS R A K A S T A T HEVIÄ NIIN SIT OOT HEVARI!!!! MUUTEN PAINU H E L V E T T I I N!!!!!!!!! ITE OON 11-WEE JA HEVARI!!!
- ei katso ikää
ite taisin ol 8 vuotias ja broidi 3 kun alettiin kuuntelee kissiä ja waspia tos 81. Sillä tiellä vielläkin. Eipä se musan kuuntelu ikää katso.
- panzku
Ei kai nyt millään aatteella oo ikärajaa.. "15-vuotta täytettyäsi sinun on oikeus ryhtyä räppäriksi, hevariksi, hipiksi..." NOT! Mut kyl mun mielestä jonkun aatteen/tyylin edustaminen vaatii tietynlaista kypsyyttä, että tajuaa todella mistä on kyse eikä ole esim. hevari vain sen takia että se on nyt "IN" ja COB kova sana..
Mut mun mielestä (siis vaan mun mielestä) pelkästään se että kuuntelee metallia ei tee ihmistä hevariksi. Siihen liittyy niin paljon muutakin kuin musamaku, se tulee sisältä. Itse olen 19v, kuuntelen ainoastaan metallimusiikkia ja pukeudun ehkä niinkuin hevareiden oletetaan pukeutuvan, mutta en silti sanoisi olevani hevari. Sama toisinpäin: ei välttämättä tarvitse olla kolmekybänen, viittä kiloa ketjua ja niittiä kantava nahkaukko ollakseen hevari. Heviys on elämäntapa, ei musiikkimaku.
Mutta tosiaan, mäkin tunnen näitä AC/DC:tä ekalla luokalla popittavia pikkupoikia, joiden sanoisin kyl olevan hevareita. Ei se ikää katso, joten voit sanoa olevasi hevari jos susta tosiaan tuntuu siltä. - von_richthofen
Kannattaa melkein etsiä se caps lockki sieltä ensin ja sitte katsoa peiliin, hevariksi (argh luokittelua) synnytään, ei muututa.
Määritelkää hevari ???
Pitääkö olla pitkä tukka ?
nahkahousut ja takki ?
niittejä enemmän kuin lakisallii
Ei ja Ei
En ole koskaan ymmärtänyt tätä "aloín kuuntelemaan heviä silloin ja silloin" tai sitä voinko ryhtyä hevariksi?. Kukin on mitä on ei sitä ole missään määrätty että pitää olla tietynlainen jotta voit tehdä sitä ja tätä.
Itse olen kasvanut hevin parissa koko ikäni johtuen vanhempieni musiikki mausta joka on hevi/rock. Mitä vanhemmat edellä sitä lapset perässä, Jokainen tekee omat päätöksensä ja kuuntelevat mistä pitävät ei sitä niin vain ryhdytä joksikin. Itselleni hevi on elämäntapa tosin en kyllä luokittele itseäni hevariksi (tukka puuttu) minä olen minä enkä muuksi muutu.- perkule
pitää olla kaikki nuo asiat, muuten ei oo troo.
- disasrerpieces
no voi jumalauta onko nyt asetettu jotku ikärajat musiikkimaulle?
- perkule
kuuntele smurffeja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39887
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53807Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764