Kyllä on kivaa.Ennen joskus haaveilin kun myynnin pariin lähdin, että olispa kivaa kun joskus olis reilu kuukausipalkka niin aina tietäis mitä tilille ropsahtaa kuukausittain. Tuolloin oli sellainen homma, missä tulot vaihteli aika lailla ja keltanokka kun oli niin ei ollut juurikaan vakiintunutta asiakaskuntaa ja meni oma aikansa ennenkuin leivän päälle sai muutakin kuin margariinia. Nyt on onneksi tilanne toisin, ja uraputkessa mennään ja vauhdilla. Tuli huomattua sekin, että nyt oon enemmän kuin tyytyväinen etten ajautunu semmoseen firmaan jossa olis pelkästään kiinteä palkka, vaan nyt suht korkean pohjan lisäksi saa itte vaikutettua palkkaan, eli lisäks provisio. Ja lisäksi kilsat asiakasajoista maksetaan rahana, eikä bruttoprovikka-järjestelmän mukaan.
Myyntityötä suosittelen todella, vain taivas on rajana, niin liksassa kuin etenemisessä. Täytyy vaan löytää se "oma juttu" ja firma jossa johto arvostaa työntekijöitä = Niitä jotka tuovat leivän firmalle.
Myyntityötä suosittelen todella, vain taivas on rajana, niin liksassa kuin etenemisessä. Täytyy vaan löytää se "oma juttu" ja firma jossa johto arvostaa työntekijöitä = Niitä jotka tuovat leivän firmalle.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Konttoritarvikeyrittäjä, tosiaan yrittää saada lisää puhelinmyyjiä =)
Hehe, sainpas hyvät naurut. En ole tosiaankaan tarvikeyrittäjä. Noita tuotenimikeitä olen myynyt oman aikani, vaan unohtui tuosta aiemmasta mainita että vaihdoin siis ko. hommista pois. Nykyään teen "yritys"myyntiä mediassa.
t. 25v työnarkomaani =)