Oletteko kupanneet

näitä alueita?

Niin, eli oletteko koskaan kokeilleet kupata näitä alueita:
- posket, kaksoisleuka
- maha
- jenkkakahvat
- häpykumpu
- nilkat

Itse ole kupannut noista jenkkakahvoja ja nilkkoja (ja kerran kokeilen mahaa) ja sattuu aika paljon. Varsinkin nilkat ovat koetuksella, mutta kun juuri ne on niin paksut ja ihraiset.
Mahaan en koskisi uudestaan, pikkuisen vain vetäisin kerran pienellä alipaineella niin tuntui että maha kipeytyi kokonaan(saatoin vain kuvitella)

Mitä voiteita käytätte aina?
Itse lätkin aluksi perusvoidetta, joho lapoin kädellä hieman vettä, että liukastui paremmin.
Nykyään laitan saunan päälle, menen saunan alalauteille kuppaamaan ja ruiskin päälleni vartaloshampoota, joka on lantrattu vedellä liruksi. Siinä sitten odottelen saunan lämpenemistä ja siirryn suihkuun, ja pesen kupit ja ihoni, ja sitten menen saunaan(tosin ei sauna ihan siinä ajassa ehdi lämmetä kokonaan..:))

Kun en yhtään itse pitänyt siitä, että esim. laitoin liukuvoidetta iholle ja kuppasin tv:n ääressä. Jotenkin se oli sellaista tahmeaa ja inhottavaa hommaa, että mieluumin olen alasti ja menen suoraan pesulle kuppauksen jälkeen.

3

694

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Häpykumpu?

      Siis oot kupannut häpykumpuus?

    • strawberries

      haluaisit kupata häpykumpua tai nilkkoja..? Jättäisin kyllä tuon nivusalueen kokonaan rauhaan, siellä on sitä imusuonistoa käsittääkseni, eikä nivusaluetta saisikaan kupata. Mahaa ja jenkkakahvoja olen kyllä kupannut, ja maha on vähän arempi kuin muut paikat, mutta varovaisella imulla ei satu. Posket ja kaksoisleuka saisivat mut ainakin supervarovaiseksi, en menisi ihan heti kokeilemaan. Tosin googlasin kuivakuppausta ja cupping massagea, ja sieltä löytyy video kuivakuppauksen "äidistä" joka vetelee pikkukupilla kyllä koko kasvot..

    • Saitko?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      123
      1776
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      867
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      148
      832
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      800
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      762
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      692
    7. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      42
      647
    8. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      70
      641
    9. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      257
      639
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      33
      587
    Aihe