Tarvitsen apua ja neuvoja!
Paljonko voi lihoa 14:ssa päivässä,jos siis syö TODELLA paljon??Vaaka näyttää 13-14kg lisää,en voi uskoa sitä!
Muutin siis tuolloin omaan kotiin ja siitä alkoi ahmiminen.Miten saisin nuo kilot äkkiä pois,niin etteivät ne palaisi?Ahdistaa,onko tuollainen painonnousu edes mahdollista??Olkaa kilttejä ja vastatkaa...Voimia kaikille!
Paljonko voi lihoa 14:ssa päivässä,jos siis syö TODELLA paljon??Vaaka näyttää 13-14kg lisää,en voi uskoa sitä!
Muutin siis tuolloin omaan kotiin ja siitä alkoi ahmiminen.Miten saisin nuo kilot äkkiä pois,niin etteivät ne palaisi?Ahdistaa,onko tuollainen painonnousu edes mahdollista??Olkaa kilttejä ja vastatkaa...Voimia kaikille!
Vastaukset 7
Vanhimmat
...niin sun ois täytyny syödä joka päivä reilut 7000 kcal, koska sen verranhan yks rasvakilo vaatii extra-energiaa, luullakseni...? Kuinka paljon toi sun TODELLA paljon oikeasti on. Tohon kalorimäärään mahtuu jo sellainen määrä mättöä että tuskin kukaan pystyy sellaisia määriä syömään, PÄIVITTÄIN, varsinkaan kahta viikkoa putkeen. En tiä lohduttiko mut niinhän se on. Luulen että sulla on vaan paikat pahasti tukossa eli turvotusta, vaikka voihan tossa ajassa toki varsinaista lihomistakin tapahtua. Enhän mä oo mikään lääkäri ja mun teoriaa voi korjata ihan vapaasti mut näin luulen.
Oletko todella punninnut itsesi juuri ennen muuttoa vaimuisteletko vain painaneesi sen 13kg vähemmän ennen muuttoa?
Tai jospa vaaka meni muutossa rikki :)
Niin,en kyllä varmaan oo voinu syödä niin paljon..no,vaaka heittelee.Kuinka sitten pystyisin laihduttamaan?Vinkkejä tarvitsisin,kiitos!
Luulen että vaa'assa on vikaa, tai sitten olet onnistunut hankkimaan itsellesi kunnon nestepöhötyksen.
Jos olisit 14 päivässä lihonut 14 kiloa, olisi sinun pitänyt syödä joka päivä 7000 kaloria ylimääräistä. En usko että on mahdollista. Sinulle olisi todennäköisesti tullut ripuli, jos edes olisit yrittänyt syödä noin paljon...tai mahalaukkusi olisi haljennut tai olisit muuten vain päätynyt sairaalaan.
Kerro nyt meille mitä sinä oikein söit ja kuinka paljon? Niin on helpompi antaa neuvoja, sen suhteen onko kyse tosiaan läskistä vai nesteen kertymisestä, vai mistä..
8000kcal olisi pyöreästi kilo voita. Kilo voita voisi juuri ja juuri mennä alas päivässä jos sen sekottaisi vaikka kiloon sokeria. Ja tuosta tulisi semmoinen 12000kcal päivään. Sillä voisi raavaampikin mies teoreettisesti lihoa kilon päivässä.
kuntoon, sitten voit alkaa painonhallinnan. Syöt näköjään suruusi.
En kyllä varmaan oo voinu syödä niin paljon,varmaan vaan yllämainittua turvotusta!=)Kiitos paljon!En nyt viitsi sanoa paljonko söin/syön,mutta ainakin liikaa.oidan psyykkeeni kyllä kuntoon,kiitos vain!Laihduttaa aion.
Tsemppiä kaikille!!