taas

Näinhän tässä aina käy. Kuukausikaupalla sinnittelet, etkä sorru yhdenyönjuttuihin/tuomaan miestä baarista kotiim, ja kun läheisyydenkaipuu saavuttaa äärettömyyden rajat, raahaat miehen baarista kotiisi. Mitä siitä taas jäi käteen : ( helvetin paha mieli vain : ( Lutkan maine tulee, ja surkea olo.

Miestä on etsitty netistä ja livestä, eikä mistään löydy muuta kuin seikkailuseuraa etsiviä. En todellakaan voi ymmärtää, kun täällä miehet kirjoittavat etsivänsä tositarkoituksella naista, NIIN MISSÄ TE IHAN OIKEASTI OLETTE?? Tuntuu siltä että kirjoitatte vain, mutta tosipaikan tullen teitä ei löydä mistään!

terveisin yksinäisyyteen riutuva sinkkunainen, joka (taas) repsahti yhden yön panoon, että saisi edes sen pienen hetken olla toisen ihmisen lähellä : (
11830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

siitä huonoa omaatuntoa. Sinkuillakin on oikeus seksiin ja läheisyyteen vaikka sitten yhden yön juttujen avulla. Niillä jaksaa kummasti eteenpäin sitä oikeaa ja sopivaa odotellessa. Ei se tee sinusta huonoa ihmistä.Sä otat mitä tarvitset, niinhän se pätee muissakin asioissa.Ne jotka asian tuomitsee on vaan kateellisia.
Tsemppiä siis sulle ja unohda morkkis!! : )

Äänestä
  • On teillä ongelmat.

    Vai että kateellisia? Ettehän te kaikki voi olla noin leväperäisiä lutkia, ettehän?

    Äänestä

  • voe voe kirjoitti:

    On teillä ongelmat.

    Vai että kateellisia? Ettehän te kaikki voi olla noin leväperäisiä lutkia, ettehän?

    sä et oo tainnu saada vähään aikaan? mee ihmeessä baarin tai johonkin hakee itelles... seksuaalisuus tosiaan on meidän kaikkien oikeus sinkkunakin ollessa, eikä siinä oo mitään hävettävää tai kellään oikeutta tulla kutsuu lutkaks, tai sitten mee takasin äitilles itkee jos et saa...

    Äänestä

No täällä mä oon ja odotan... Joo noista yhden yön jutuista ei tosiaan irtoo mitään, ei seksuaalisesti eikä tunteellisesti ainakaan mulle henk.koht. Mutta älä toki tunne itsees lutkaks koska se ei pidä paikkaansa. Rakkaus ei oo helppoo...

Äänestä

Tosin kun selaan naisten nettitreffi-ilmoituksia, niin näyttää siltä että kysyntää ainakaan meikäläiselle ei ole: useimpien naisten mielestä pituutta pitäisi olla ainakin 5 cm enemmän. Ilmeisesti yksinäisyys on nautittavampaa kuin lyhyehkön mutta reilun miehen seura.

Äänestä
  • niin, uroksen täytyy pystyä puolustaa laumaansa... toivottavasti näistä kivikauden ajalta kumpuavista stereotypioista päästäisiin eroon... yritä toki selittää tätä naiselle jos oot kiinnostunut, enkä mä nyt usko että ihan 5 cm merkkaa... meisselin pituus on tietty eri asia, mutta mitä pienempi mies sitä... harharhar, tiedän että olen niin hauska :)

    Äänestä

  • purman simpanssi kirjoitti:

    niin, uroksen täytyy pystyä puolustaa laumaansa... toivottavasti näistä kivikauden ajalta kumpuavista stereotypioista päästäisiin eroon... yritä toki selittää tätä naiselle jos oot kiinnostunut, enkä mä nyt usko että ihan 5 cm merkkaa... meisselin pituus on tietty eri asia, mutta mitä pienempi mies sitä... harharhar, tiedän että olen niin hauska :)

    naiselta vai mieheltä? "enkä mä nyt usko että ihan 5 cm merkkaa... meisselin pituus on tietty eri asia.."
    Oletan että vain mies voi ajatella noin.

    Äänestä

Sinulla sentään on yhden yön juttuja. Toista on monilla miehillä.

Äänestä
  • Te miehet että ymmärrä miten paha mieli naiselle jää, kun kokee olevansa hyväksikäytetty. Ajattele itsesi siihen osaan, että nainen käyttäisi sinua vain seksuaalisten tarpeidensa tyydyttämiseen, mutta ei ole yhtään kiinnostunut sinusta ihmisenä. Eikö se loukkaisi sinua? Kun ei kelpaa muuhun kuin seksiin.

    Totta kai nainenkin haluaa myös seksiä, mutta minua ainakin satuttaa, että en sitten kelpaakaan muuhun. Sen vuoksi olisi parempi välttää noita yhden yön juttuja. Joskus vain käy niin, että lipsahtaa.

    Ja naiselle yhden yön juttu on todella iso riski, koska usein nämä miehet eivät edes VÄLITÄ SAAKO NAINEN SIITÄ MITÄÄN! Eihän sitä päälle päin miehestä näe, onko tämä hyvä sängyssä, ja huolehtiiko hän siitä, että myös nainen saa. On olemassa sekä (anteeksi nyt kauheasti...! älkää nyt miehet suuttuko!) sellaisia miehiä, jotka ovat ihan oikeasti surkeita sängyssä, eivätkä edes kuuntele, kun heitä varovaisesti yrittää neuvoa/esittää toiveita, että täysiä sikoja jotka tyydyttävät vain itsensä ja lähtevät/nukahtavat. Tällöin kyse on naisen hyväksikäytöstä! Nainen ei voi tietää, onko mies tällainen, kun hänen mukaansa lähtee. Siksipä olisi parempi olla lähtemättä...

    Jos ja kun vastuullisesti käyttää kumia, välttänee taudit, mutta tuntemattoman mukaan lähteminen on aina naiselle turvallisuusriski.

    Te miehet yleensä saatte tyydytyksen sellaisenkin naisen kanssa, joka ei (selvinpäin) muuten teitä miellytä. Kunhan saatte "reikää". Eli laukeatte. Nainen ei toimi samalla tavoin. Eli olette aivan suotta kiukkuisia/kateellisia siitä että nainen saa miehen helpommin baarista mukaansa, kuin mies naisen. Usein käy niin, että nainen ei saa laisinkaan orgasmia, joten mielipaha on kaksinkertainen. Ymmärrätkö mitä tarkoitan?

    Jos ei löydä kumppania, vaikka haluaa parisuhteen, yhden yön jutut tuovat yleensä pahan mielen.

    Äänestä

noin helppoa miehenäkin. Mutta masentaa vaan, katsoa saa muttei koskea.

Äänestä
  • No vaikuttiko aloittajan tilanne tosiaankin kadehdittavalta?

    Luepas kuule uudelleen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


paha mieli kirjoitti:

Näinhän tässä aina käy. Kuukausikaupalla sinnittelet, etkä sorru yhdenyönjuttuihin/tuomaan miestä baarista kotiim, ja kun läheisyydenkaipuu saavuttaa äärettömyyden rajat, raahaat miehen baarista kotiisi. Mitä siitä taas jäi käteen : ( helvetin paha mieli vain : ( Lutkan maine tulee, ja surkea olo.

Miestä on etsitty netistä ja livestä, eikä mistään löydy muuta kuin seikkailuseuraa etsiviä. En todellakaan voi ymmärtää, kun täällä miehet kirjoittavat etsivänsä tositarkoituksella naista, NIIN MISSÄ TE IHAN OIKEASTI OLETTE?? Tuntuu siltä että kirjoitatte vain, mutta tosipaikan tullen teitä ei löydä mistään!

terveisin yksinäisyyteen riutuva sinkkunainen, joka (taas) repsahti yhden yön panoon, että saisi edes sen pienen hetken olla toisen ihmisen lähellä : (

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu