Jos tatuoinnin ottaa arven päälle nii näkyykö se arpi sieltä alta vai tuleeko se väri siihe arven päälle silleen ettei sitä näy?
tatuointi+arpi
muuli
3538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on kovasti koholla, ei sitä pystytä täysin peittämään..Mutta jos arpi on tasainen ja ei silminnähden koholla muusta ihosta niin sen pystyy osaava tatuoitsija peittämään niin hyvin ettei sitä tahdo huomata ollenkaan. Jotkut tosin sanovat, että arpeen ei välttämättä tartu värit samalla tavalla ja voi joutua uudelleen värittämään..:)
...arvesta, käy näyttämässä sitä jollekin ammattitaitoiselle tatuoijalle.
omaan itse 1-2mm koholla olevan melko voimakkaasti punoittavan arven, ja sitä ei tatuoinnin alta näy ollenkaan. arven päällä ei väri kuitenkaan kovin hyvin pysy - kaksi vuotta on tatuointi ollut, kerran on jouduttu lisäämään väriä ja luultavasti alle vuoden päästä täytyy taas korjailla sitä. yhtään en kyllä kadu, kuva on tuhat kertaa kauniimpi kuin arpeni oli!