miten iskeä hevarimies?

En ole itse hevari, mutta pitkätukkaiset hevarimiehet ovat mielestäni vastustamattomia. Ovatko hevarit kiinnostuneita "tavallisista" tytöistä, vai onko parempi jättää nämä komistukset samantyyppisille tytöille? Ja jos jotain toivoa on, niin miten tälläistä miestä kannattaisi lähestyä? Ja mistä ne hevarimiehet oikein sitten löytää?
71916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ne isketään samoin kuin ei-hevarimiehet. Ulkoinen olemus ei muuta sitä, että myös he ovat ihmisiä.

Äänestä

taitaa olla sellainen kuva että pitkä lettinen tatuoitu rock kuteissa oleva mies on jotenkin niin kova luu ettei sellaselle uskalla jutteleen mennä sellanen harhakuva on varmaan monella samala lailla niille heavy äijille voi jutteleen mennä kun muillekin poppareille trendi letti kundeille ei se musiikki maku ja ulkoinen olemus kerro mitä siellä päässä liikkuu. Onnea etsintään.

Äänestä

Mulla on kaveripiirissä pari hevikundia ja ihan ns. normiäijiä ne on jutuiltaan ja luonteeltaan. Kyllä niitäkin kiinnostaa sellaset ns. tavallisemmat, mukavat tytöt siinä missä meitä muitakin miehiä...

Äänestä

Kuunteletko edes kyseistä musiikkityyliä? Kyllä se niin taitaa olla, että ne miehet etsii enemmän samanhenkisiä ja tietyllä tavalla pukeutuvia naisia. En vois kuvitella jotain pissaliisaa vaaleanpunaisine vöineen kävelemässä kadulla Slayerin paita ja pitkä nahkatakki päällä olevan hevimiehen kanssa.

Äänestä

Pitäs kait sit jotain yhteistäkin löytyä.Kaikki hevarit jotka itse tunnen ovat samantyyppisten kanssa.Siis seurustelevat.Hevi baareista niitä ainakin löytyy.Ainahan sitä voi yrittää jos vaikka joku kiinnostuis ei hevarista.

Äänestä

Kannattaa alkaa käymään hevikeikoilla ja tutustua kyseiseen musiikkiin, ennen kuin alkaa tosissaan kyseisiä miehiä metsästää. Oma mieheni on hevari (ei tosin pitkälettinen) ja kyllä se musa sille on niin tärkeää, että jos en itse olisi suuntautunut musiikkimaussani myös siihen suuntaan, niin pulassa oltais! Tämä siksi, että puheenaiheet on hevarien keskuudessa usein HYVIN musiikkipainotteisia, vaikka toki muustakin puhutaan! Mutta HYVIN paljon juttua syntyy itse musasta, festareista, bändeistä, keikoista, levyistä jne. Mieheni oli tyytyväinen, kun hyllyistämme löytyy paljon samoja levyjä. Ei siis tule kiistaa, että mitä kuunnellaan! Samoin soitto- ja bändiharrastus on hyvä tapa tutustua, mun mies soittaa sähkökitaraa, itse soitan koskettimia ja laulan. On hyvä olla yhdessä, kun on asioita mitä jakaa toisen kanssa. Eli ala käydä vaikka kitaratunneilla, jos musiikkimiehet kiinnostaa! Tuskin poppari- yms. tyttö jaksaisi kauan näitä hevijuttuja, varsinkaan jos ei osaisi mitenkään osallistua keskusteluun eikä kestäisi kuunnella tätä "saatanan pauketta" (kuten mun vanhemmat sanovat :) Ei se pitkän letin ihanuus kovin pitkälle kuitenkaan suhdetta kannattele, pitää olla myös yhteisiä intressejä! Eli siitä vaan keikoille ja tutustumaan heviin! Ja tervetuloa vaan Tuska -festareille Stadiin ensi vuonna, siellä taas kuhisi hevarimiestä jos minkälaista viime viikonloppuna! :-D

Äänestä

kyllä on ihana mies työpaikalla, pitkät vaaleat hiukset ja musiikkimiehiä. Ei taida vaan ihan tavistyttö kelvata. En oikein tiedä miten siitä pitäis ottaa selvää... Joka päivä jutellaan työasioissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tavikset tahtoo... kirjoitti:

En ole itse hevari, mutta pitkätukkaiset hevarimiehet ovat mielestäni vastustamattomia. Ovatko hevarit kiinnostuneita "tavallisista" tytöistä, vai onko parempi jättää nämä komistukset samantyyppisille tytöille? Ja jos jotain toivoa on, niin miten tälläistä miestä kannattaisi lähestyä? Ja mistä ne hevarimiehet oikein sitten löytää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu