mistä kannattaa lähteä kartuttamaan rock-a-billy kokoelmaa? 10 levyä!
Rock-a-billyn aakkoset
uusi kuuntelija
301717
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
kartuttamatta.ku o kuullu yhe rokkapillu biisin o kuullu ne kaikki
samaa läskipasson rynkytystä = tylsää
Hei, herra "kannattaa olla"! Olis fiksua hankkia toinenkin levy, kuin se Sliippareiden pumpulitissit, niin oivaltaisit, että billy on hienoa ja monipuolista musiikkia.
Hohhoijaa. Taas on isiltä näköjään jäänyt tietsikan "lapsilukko" kytkemättä.
urpo teddy and the tigersiä ja crazy cavania ja ylistä mahtavaa rokkapillua
halleluuja (hik)
täysmäntti! Vituttaako?
vielä matchboxii ja shakin stevenssiä nii ei oo sua urpompaa
mielestäs urpo. Sua se varmaan vitutaa suunnattomasti ja se tekee mut tyytyväiseksi, homo!
et olisin homo
Rohkeesti vaan kaapista ulos. Ei siinä oo mitään häpeemistä nykyään, runkku.
sun takias homoksi ala
toiveajattelua
Niin, mä tiesinkin, että sulla oli siihen joku muu syy.
mistä sä puhut dildo
en tiiä mistä oot saanu mun puhelinnumeron mut voisit lopettaa sen huohotuksen
en oo susta kiinnostunu
usko jo
Ei mulla edes ole puhelinta.
Se on kuitenkin joku sun entinen poikaystäväs. Tai sitten näet vaan märkiä unia. Ei niitäkään pidä kainostella, ne kuuluu ihan normaaliin murrosikään; silloin, kun seksuaalinen suuntautuneisuus ei vielä ole täysin selvillä.
tein susta jo ilmoituksen
perusteella. Omien toiveuniesiko?
Äläkä ihan oikeesti viitsi ruveta vittuilemaan, jos et kestä seurauksia.
anna pikkulasten olla rauhassa
Oot vaan helvetin huono häviäjä. Et kestä sitä kun joku vittuilee takas. Todella kakaramaista touhua, ja se kertookin sinusta jo paljon.
Yksinkertaisesti, jos ei oo kanttia, niin jätpä se päänaukominen, nössi. Ketään ei yksinkertaisesti kiinnosta sun älyvapaat mielipiteet. Vesipää! RÄKÄNOKKA!
äläpä auo kuule!
Toiset ne on viettäneet lapsuutensa patterin välissä. Kun vielä lelujakin on ollut niukalti, niin tuollaisista hermoheikoista, raivopäisistä pelleistähän kärsii kaikki muut.
Oikeestaan tuota inisijää ei pitäis noteerata ollenkaan, siltä katkeis varmaan verisuoni päästä.
myymälässä, jos satut asumaan siedettävän matkan päässä stadista.
koko spice girls tuotanto
siitä riittää paljo pidemmäx aikaa eikä tarvi kyllästyy samoihin lässytyksiin tyyliin rock baby rock
jaksatkin tumputtaa niiden vanhojen spice girls levyjen kanssa.
videoo jossa ne juoksee sitä taloo hyppien ympäri ja se tummempi spaissari hiplaa vaaleen perää jossain vaihees, runkkasin aikoinaan ekan kerran sitä kattellessa!
sen jo
http://www.youtube.com/watch?v=OFpu0ROaPLQ
Hyviä levyjähän on olemassa kasapäin. Ite suosittelisin ostamaan jonkin Elviksen ja Carl Perkinsin Sun-kokoelmat ja Ace-levymerkki on julkaissut älyttömät määrät hyvää 50-luvun rockabillyä. Kannatta melkein ottaa yhteyttä alan liikkeisiin: Jungle Records, Goofin' ja Fennica. Tyypit varmaan opastaa aloittelevaa harrastajaa mielellään.
ensin teddy and the tigersiin, matchboxiin, crazy cavaniin ja shakin stevensiin niin huomaat, että voit unohtaa koko rockabilly jutun
joo
Tämä hemmo se rakastaa Cavania ja kumppaneita. Ainakin se tietää ne. Veikkaan, että se traumaattiseen lapsuuteen kuuluu tyttöystävä, joka jätti sen Cavanin tai Shakin' Stevensin takia. Tai ehkä siihen liittyy jotai proosallisempaa... hmmm...
ei tule ostettua turhaa paskaa...
Ei kannata ikinä hommata mitään rokkari paskaa vaan tuhota ne kaikki.
Kantsuu hankkia kaikki hyvät perusjutut, Berrystä ja Vincentistä alkaen. Tutustua hyvään musiikkiin ja unohtaa kaikki masentava nykypaska.
Näitä voi polttaa (uunissa): Hip hop, humppa (menee samaan kategoriaan edellisen kanssa), hevi, punk, Eppu normaali, Pate Mustajärvi, päivän hitit, soittolistashaisse, fuusiojatsi... onhan noita.