Nyt mainostamaan parasta dieettiä millä parhaiten kilot tippuu!
Paras Dieetti
10
2174
Vastaukset
- päästä
Syö vähemmän kuin kulutat.
- huonoin
ja kaikkein eniten epäonnistumisia tulee juuri tuolla metodilla.
- pro laihduttaja
SVKK on paras dietti. Sitä parempaa ei ole. Se on siis 'Syö Vähemmän Kuin Kulutat'.
Toinen hyvä on atkinsin diettii, eli jätät hiilarit vähiin. Se on toinen suosikkini.
- asai
Paino putosi parissa viikossa 10 kiloa.
- paras?
Onko paras dieetti se
- missä laihtuu nopeiten
- missä laihtuu pitkällä aikavälillä eniten
- mitä on helpoin noudattaa
- ja kenties jotain muutakin.
Ja tässäkin yhteydessä olisi hyvä selventää mitä tarkoittaa dieetillä? Ruokavaliota vai laihdutuskuuria?
Mutta itse olen tyytyväinen hiilihydraattien rajoittamiseen. Kohta 2 vuotta takana ja noin 35kg. - Nimetön
paras? kirjoitti:
Onko paras dieetti se
- missä laihtuu nopeiten
- missä laihtuu pitkällä aikavälillä eniten
- mitä on helpoin noudattaa
- ja kenties jotain muutakin.
Ja tässäkin yhteydessä olisi hyvä selventää mitä tarkoittaa dieetillä? Ruokavaliota vai laihdutuskuuria?
Mutta itse olen tyytyväinen hiilihydraattien rajoittamiseen. Kohta 2 vuotta takana ja noin 35kg.Ehkä oikeammin olisi kysyä, että miten dieetit onnistuneet.
Minua lähinnä kiinostaa, että onko joku onnistunut pudottaa jollain dieetillä dieetin luvatun paino määrän? - onnistunut.
Nimetön kirjoitti:
Ehkä oikeammin olisi kysyä, että miten dieetit onnistuneet.
Minua lähinnä kiinostaa, että onko joku onnistunut pudottaa jollain dieetillä dieetin luvatun paino määrän?kuten jo edellisessä viestissä kirjoitinkin. Olen löytänyt itselläni toimivan ruokavalion jolla voin hallita painoani helposti.
- Nimetön
onnistunut. kirjoitti:
kuten jo edellisessä viestissä kirjoitinkin. Olen löytänyt itselläni toimivan ruokavalion jolla voin hallita painoani helposti.
Nykyisin näyttää olevan huudossa noi vähähiilihytraattiset-dieetit. Näyttävät kyllä toimivankin. Mitenköhän tälläinen dieetti onnistuu sellaiselta joka ei syö oikein lihaa?
- ymmärrä
Nimetön kirjoitti:
Nykyisin näyttää olevan huudossa noi vähähiilihytraattiset-dieetit. Näyttävät kyllä toimivankin. Mitenköhän tälläinen dieetti onnistuu sellaiselta joka ei syö oikein lihaa?
miten voit olla sitä mieltä että ne olisivat huudossa? Itse ainakin kuulen siinä huudossa lähinnä KTLn (ja PaHa:n) panettelua, milloin milläkin tavalla pelottelua median suunnasta jnejne.
Mutta onneksi itse en seuraa muotia, joten voin rauhassa jatkaa jo 2 vuotta kestänyttä VHHtani.
Lihan jatkuva syönti ei muuten tietääkseni kuulu mihinkään VHH tyyliin (en edes ymmärrä mistä tällainen myytti on peräisin), kyllä sitä proteiinia saa monesta muustakin lähteestä kuin punaisesta lihasta. Kun itse siirryin VHH:lle, niin punaisen lihan kulutukseni ei noussut, mutta lintujen ja kalojen käyttö kylläkin.
- Nimetön
Lähinnä kysymys koskee sitä, että jos kerta vhh-dietillä rajoitettua leipa ym. hiilari pitoiset sapuskat niin ei mule tule mieleen kuin proteiini mitä voi syödä ja mun käsitys proteiinista on liha. Mutta kun en syö lihaan. Kalaa ja kanaakin hyvin niukasti jotka on mun mielestä kans lihatuotteita. Siis mitä sitten voin syödä?
Niin ja koen tämän siksi muotidieetiksi koska se tuntuu nyt olevan kaikkien laihdutus tapa. Voin olla väärässä, mutta tämä on vain minun huomioni. Josain vaiheessa tais olla painonvartijat se "ainut ja oikea".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803