tekokynnet

miltä merkiltä ja mistä kaupasta löytyy hyvät tekokynnet?Niiden pitää olla kestävät ja luonnollisen näköiset..olen aina halunnut käyttää tekokynsiä mutta vielä ei ole tarpeeksi hyviä löytyny..niiden pitäisi olla myös sellaiset että voi niillä töissäkin olla..
ja kertokaa vähän hintaa?ja kauan pidätte ne kynsissä?
2401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ostin tekokynnet seppälästä. näissä on tällainen ranskalainen manikyyri valmiina ja itse voi viilata ja leikata hyvään muotoon omiin kynsiin sopiviks. mulla kestänyt 5 päivää. amour on merkki ja hinta nelisen euroa :)

Äänestä

Brodway on merkki. Sellanen 10e paketti, mulla pysyi yli viikonkin joskus.

Mutta jos et halua tuhota kynsiäsi en suosittele tekokynsiä.

Niitä ei tulisi edes pitää kokoaika. Sen viikon jälkeen kannattaisi siis olla ainakin taas 1kk ilman, sillä se liima todella tappaa kynnet!

Säästä vaikka rakennekynsiin. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naill kirjoitti:

miltä merkiltä ja mistä kaupasta löytyy hyvät tekokynnet?Niiden pitää olla kestävät ja luonnollisen näköiset..olen aina halunnut käyttää tekokynsiä mutta vielä ei ole tarpeeksi hyviä löytyny..niiden pitäisi olla myös sellaiset että voi niillä töissäkin olla..
ja kertokaa vähän hintaa?ja kauan pidätte ne kynsissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu