kulmien muotoilu

Hei.
Millainen on kosmotologilla kulmien muotoilu veitsellä? Mitä siinä tapahtuu ja saako ohuemmat kulmakarvat?
1372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koskaan en ole veitsellä kulmakarvojani siistittänyt, mutta vahaamalla kylläkin ja SUOSITTELEN! Sillä tavalla saat siistit, juuri niin ohuet tai paksut kuin haluat, kaikki pienemmätkin haituvat ja hajakarvat lähtevät ja pysyvät siistinä 4-5 viikkoa...eli aivan kuin 'veitsellä' olisi tehty. Mielikuva on jos veitsellä haluat siistiä kulmia, että karvat rupeavat hyvin nopeasti kasvamaan takaisin...siinähän veitsi katkaisee karvan vaan siitä pinnalta, ei ota edes juurineen niinkuin pinseteillä...ja silläkin tavalla karvat rupeavat nopeasti kasvamaan...eli yksinkertaisesti suosittelen vahausta:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wellygirl kirjoitti:

Hei.
Millainen on kosmotologilla kulmien muotoilu veitsellä? Mitä siinä tapahtuu ja saako ohuemmat kulmakarvat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu