Katsotaanhan onko tässä aiheessa mielipiteillä selkeä mies/nainen, vanhempi/lapseton -jaottelu. Kun lapsista on puhe, sopiiko kaikki asiat ruokapöytään? (Liitä vastaukseesi mielellään sukupuoli ja onko lapsia.)
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=695&posting=22000000027506467
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=695&posting=22000000027506467
Vastaukset 4
Vanhimmat
Niin, jotkut asiat kuten sisäeritys ja seksiasiat kuuluvat kotien seinien sisäpuolelle (puhelimessakin voi puhua ne kotona, ei tarvitse esim.bussissa kailottaa). Yleensäkin intiimit asiat hoidetaan, niin ettei ulkopuolisten tarvitse niitä pakolla kuunnella. Sukupuolella ei tässä asiassa liene merkitystä..Itse joudun ammattini puolesta kuuntelemaan näitä juttuja, joten ne eivät häiritse, vaikei minulla olekaan kunnia olla äiti.
viimeistään se, että pitää linkittää juttunsa muille palstoille.
Onkelma kun on se, että minä joka kirjoitin sen viestin tuonne Äitien juttuihin, EN linkittänyt sitä tänne! Eihän se edes kuulu tänne eikä samaa asiaa tarvitse puida kolmella palstalla.
Äidistä olisi pitänyt tehdä rikosilmoitus tai jotain, koska ulosteen käsittely ravintolassa voi aiheuttaa muille asiakkaille terveydellistä vaaraa.