Missä Lahdessa tehdään laserhoitoja? Auttaako pelkkä yksi kerta, kun eikös se maksa about 120 e kerta? Mulla on siis couperosaa ja jäänyt arpia finneistä joista tosiaan haluaisin päästä eroon. Auttaisiko noihin arpiin joku muukin kuin laserhoito, joku edullisempi vaihtoehto? Ihoni on herkkä, joten onkohan mikrohionta hieman liian rankka iholleni..?
Laserhoitoa Lahdessa??
arpia...
2871
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Luulen että mikrohionta on aivan liian rankka couperosalle, itse en kyllä mistään hinnasta menis. Laser varmasti paras ja tehokkain vaihtoehto, tosin 120 riittää tuskin jos arpien lisäksi hoidetaan couperosaa, sillä lääkärillä kerta voi maksaa ´tuplasti enemmän, tietty jos menet kosmetologille mutta tulokset sitten huonomman. Nii ja lahden paikoista en valitettavasti osaa sanoa.
Lääkärin ja sairaanhoitajan tekemiä laserhoitoja annetaan nykyisin Mehiläisessä Lahdessa. Couperosaa, arpia, ikämuutoksia ja liikakarvoitusta hoidetaan näihin hoitoihin tarkoitetuilla lasereilla. Käytössä siellä on aleksandriittilser, hiilidioksidilaser, KTP-laser ja Nd:YAG-laser - katso www.epilaser.fi.