ONKO SELLU POISTUNU??

kukkuu kuppaajat

Moikka kuppaajat

Haluaisin tietää, kuinka monella on lähteny sellainen aika kunnolla näkyvä sellu pois kuppauksella (eli ei sellainen joka näkyy vaan ku puristaa ihoa)??? Onko lähetny kokonaan vai vain hiukan??Kauan jouduitte kuppailemaan? Ois kiva jos nuo alkuperäiset kuppaajat vois kans vastailla, et miten teillä on mennyt, kuppailetteko vielä jne.

Itse olen kuppaillu noin 1,5 viikkoa :)

3

1337

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • strawberries

      Moikka,

      innostuin pari kuukautta sitten kuppauksesta, kuppasin säännöllisesti 5-6 viikkoa ja nyt sitten ylläpidolla kun lomalla on niin kiirus. ;) Kaikki selluliitti ei ole lähtenyt, mutta silmämääräisesti sitä kuitenkin on vähemmän tai se on pienentynyt. Senttien mittailusta luovuin, kun siinä ei tuntunut tulevan mitään tulosta, ja toisaalta kun käyn aika paljon salilla ja jumpassa niin rankan treenin jälkeen housutkaan ei meinaa mahtua jalkaan. :) Joten senttejä tulee helposti sitä kautta lisää. Toivottavasti kuitenkin niitä kiinteitä senttejä. :)

      Oma lähtötilanne oli erittäin paljon näkyvä sellu, etenkin reisissä, jonkin verran kyljissä ja sitten vähän käsivarsissa. Olen kärsinyt näkyvästä sellusta jo pitkään (yli 10vuotta) joten en enää jaksa odottaakaan että se ihan parissa viikossa lähtisi. Loman jälkeen ajattelin aloittaa taas säännöllisen kuurin kuppailua, mutta nyt lomalla en jaksa enää stressata.

      Tsemppiä sulle, ja varalle jo kannustus - 3 viikon jälkeen tulee usein uskonpuute, mutta jatka sitkeästi ainakin se 5viikkoa, kyllä se auttaa! :)

      • kukkuu kuppaajat

        Miten muuten noiden sisäreisien kanssa? Niitähän ei saa kuppailla, niin onko sellu poistunut sieltäkin!? Niin, ja missä menee sisäreiden ja etureiden raja?

        Kiitos vastauksesta :)


      • strawberries
        kukkuu kuppaajat kirjoitti:

        Miten muuten noiden sisäreisien kanssa? Niitähän ei saa kuppailla, niin onko sellu poistunut sieltäkin!? Niin, ja missä menee sisäreiden ja etureiden raja?

        Kiitos vastauksesta :)

        osalta tuolla jossain alempana on erinomainen vastaus, kun kyselin miksei niitä saa kuppailla. Kuulemma saattaa aiheuttaa verisuonien läppiin vaurioita - eli ei välttämättä vielä näkyviä mutta vuosien päästä tuottaa ongelmia. Siihen jäi multa sisäreisien kuppaus - vaikka kuinka mieli tekisi, siellä kun on ikävin riisipussi. :) Sisäreisi on käsittääkseni se 8-10cm reiden sisäpuolta.. iho on mulla ainakin sieltä pehmeämpi ja herkempi, siitäkin tunnistaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3463
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2074
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1789
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1557
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1528
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      10
      1430
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1247
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1185
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1122
    Aihe