Moikka kuppaajat
Haluaisin tietää, kuinka monella on lähteny sellainen aika kunnolla näkyvä sellu pois kuppauksella (eli ei sellainen joka näkyy vaan ku puristaa ihoa)??? Onko lähetny kokonaan vai vain hiukan??Kauan jouduitte kuppailemaan? Ois kiva jos nuo alkuperäiset kuppaajat vois kans vastailla, et miten teillä on mennyt, kuppailetteko vielä jne.
Itse olen kuppaillu noin 1,5 viikkoa :)
ONKO SELLU POISTUNU??
3
1311
Vastaukset
- strawberries
Moikka,
innostuin pari kuukautta sitten kuppauksesta, kuppasin säännöllisesti 5-6 viikkoa ja nyt sitten ylläpidolla kun lomalla on niin kiirus. ;) Kaikki selluliitti ei ole lähtenyt, mutta silmämääräisesti sitä kuitenkin on vähemmän tai se on pienentynyt. Senttien mittailusta luovuin, kun siinä ei tuntunut tulevan mitään tulosta, ja toisaalta kun käyn aika paljon salilla ja jumpassa niin rankan treenin jälkeen housutkaan ei meinaa mahtua jalkaan. :) Joten senttejä tulee helposti sitä kautta lisää. Toivottavasti kuitenkin niitä kiinteitä senttejä. :)
Oma lähtötilanne oli erittäin paljon näkyvä sellu, etenkin reisissä, jonkin verran kyljissä ja sitten vähän käsivarsissa. Olen kärsinyt näkyvästä sellusta jo pitkään (yli 10vuotta) joten en enää jaksa odottaakaan että se ihan parissa viikossa lähtisi. Loman jälkeen ajattelin aloittaa taas säännöllisen kuurin kuppailua, mutta nyt lomalla en jaksa enää stressata.
Tsemppiä sulle, ja varalle jo kannustus - 3 viikon jälkeen tulee usein uskonpuute, mutta jatka sitkeästi ainakin se 5viikkoa, kyllä se auttaa! :)- kukkuu kuppaajat
Miten muuten noiden sisäreisien kanssa? Niitähän ei saa kuppailla, niin onko sellu poistunut sieltäkin!? Niin, ja missä menee sisäreiden ja etureiden raja?
Kiitos vastauksesta :) - strawberries
kukkuu kuppaajat kirjoitti:
Miten muuten noiden sisäreisien kanssa? Niitähän ei saa kuppailla, niin onko sellu poistunut sieltäkin!? Niin, ja missä menee sisäreiden ja etureiden raja?
Kiitos vastauksesta :)osalta tuolla jossain alempana on erinomainen vastaus, kun kyselin miksei niitä saa kuppailla. Kuulemma saattaa aiheuttaa verisuonien läppiin vaurioita - eli ei välttämättä vielä näkyviä mutta vuosien päästä tuottaa ongelmia. Siihen jäi multa sisäreisien kuppaus - vaikka kuinka mieli tekisi, siellä kun on ikävin riisipussi. :) Sisäreisi on käsittääkseni se 8-10cm reiden sisäpuolta.. iho on mulla ainakin sieltä pehmeämpi ja herkempi, siitäkin tunnistaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2802554Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001374- 1081251
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi971188Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581185- 441042
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi71946Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22890- 33797