Kun yhtäkkiä purskahtaa samantien kesken kaiken itkuun kun näkee toisen jossakin.. Ei kuulu tapoihin, mutta joskus yllättää itsekin itsensä ja jää vain ihmettelemään, että miten siinä niin kävi. Aika hämmentävää.
Käykö muille niin, että se on hanat auki joskus jossain tilanteessa, vai pitäiskö pystyä olemaan viilipyttynä?
Käykö muille niin, että se on hanat auki joskus jossain tilanteessa, vai pitäiskö pystyä olemaan viilipyttynä?
Vastaukset 2
Vanhimmat
kanavia kyyneleineen kaikkineen. Ei ole mitään syytä esittää viilipyttyä kun tuntee miten tuntee. Elämässä on monta ihmeellistä asiaa jotka tulevat hämmentämään itse kutakin!
Kaikkiin asioihin ei voi etukäteen valmistautua...
ne tunteet ottaa valtaansa ja saa tosiaan pidätellä kyyneleitä, kun niin liikuttuu. Aina se tosiaan ei onnistu, mutta onneksi se toinen osapuoli ei taida pientä itkua säikähtää, kun on jo niin tottunut siihen.