Tsau! Kertokaapa mulle joku hyvä meikkivoide tai irtopuuteri, joka on nopeasti levittyvä ja laadukas. Suosin itse aina kalliimpia merkkejä. Tahtoisin meikkivoiteen, jonka päälle ei tarvitsisi olla välttämättä sutimassa puuteria. Pienen lapsen äidillä kun tahtoo olla aamuisin kiirettä.
Eli nopeasti levittyvä ja jonkun verran peittävä arkimeikkipohja, jonka päälle voi kuitenkin sipaista poskipunaa. Maksoi mitä maksoi, kunhan saan hyvän.
Eli nopeasti levittyvä ja jonkun verran peittävä arkimeikkipohja, jonka päälle voi kuitenkin sipaista poskipunaa. Maksoi mitä maksoi, kunhan saan hyvän.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mary kayn meikkivoidetta.
Musta ei kannatakaan meikkivoiteen päälle mitään puuteria sutata, korkeintaan sitten myöhemmin hieman kun parantelee.
Jos haluat brändibrassailua, niin kannattaa valita Jane Iredale, jota ei alle 50 euron taida Suomesta saadakaan. Puuteria ei tarvitse.
Paras tuote on ehdottomasti Kanebon meikkipuuteri! Se riittää pelkästään ja lopputulos on uskomattoman hyvä ja luonnolllinen mutta kuitenkin peittävä.
Puolipeittäväkin peittää tosi hyvin, on kevyt ja öljytön. Eli ei tuki huokosia. Pysyy pitkääään....
hinta 26e. Mulla kestänyt se tosi kauan, varmaankin jo 6kk. Vaikka putkilo ei mikään iso. Niin, ja saa kokeilla ensin itselleen sopiva sävy ennenkuin mahdollisesti ostaa. Kannattaa kokeilla!
Anytimelta, hintaa about 6 euroa. Paras kokeilemistani markettimerkki ehdottomasti ja vaikkei jokapäiväiseen käyttöön ottaisikaan, niin kätevä näin kesällä ja esim. meikkipussiin mukaan. (Jos ei halua ottaa sitä riskiä että ne 50 euron meikkivoiteet häviävät reissussa...)
putkilon takaa et niis on öljyy..