Miehet kauheita raivoo,jos niille ei vastaa.Yksinkertasesti ei kaikille pysty vastaa jos vastauksia niin paljon saanut.Yrittänyt aika monelle ainakin vastata jos en ole kiinnostunut ja siitäkin nostavat kauhean metelin.Olisvat edes tyytyväisiä jos ilmotetaan,ettei tarvi tuhlata turhaa aikaansa.Ykski kirjotti,että olenko niin ylpeä kun en vastaa,mielummin tuhlaat aikaas roska väkeen.
Lopettakaa se raivoaminen
Ei tajua
2368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
olemaan harvinaisen perseestä tuolla treffeillä ja ottaa itsetunnon päälle jos joku nainen ei oo kiinnostunut. kun mulla oli vielä sinkkuaikana profiili treffeissä niin olin erittäin positiivisesti yllättynyt että nainen minulle vastasi että "en ole varmaan sopivaa seuraa sinulle" mutta se minua otti päähän kun sai vastauksia odottaa viikkoja ja vaikka nainen käynyt useasti profiiliani kattomassa niin ei viitsinyt mitään vastata..
juttelin tässä sen jälkeen kun olin löytänyt suhteen erään naisen kanssa, että kanssasi oli kiva viestitellä, mutta löysin itselleni jo tyttöystävän että ei nyt pystytä tapaamaan treffien merkeissä ainakaan ja mainitsin siinä vielä että muistahan pitää kontrolli tuossa treffaillessasi. tähän hän vastasi:
"onneksi olkoon että olet löytänyt naisen itsellesi ja et mulla taitaa olla kontrolli mennyt tähän treffailuun kun ehdokkaita on satoja. olen yrittänyt kaikille vastata kohteliaasti, mutta lisää mielenkiintoisia yhteydenottoja satelee päivittäin enkä ole kenenkään kanssa vielä edes treffeille asti päässyt vaan kaikki on jäänyt viestittelyasteelle."
tossa niinkuin lyhennettynä pari viestiä mitä laitettiin ja kontrollilla tarkoitin, että ottais jokaisen miehen yksilönä eikä tutustumatta dumppais menemään. tuntuu olevan ainakin kuvallisille naisille hieman hankalaa tuo nettitreffailu kieltämättä, mutta tosiaan kyllä sieltä sitä fiksuakin seuraa löytää jos jokaiseen mielenkiintoiseen ehdokkaaseen malttaa tutustua eläkä katkeroidu noista muutamista kusipäistä joiden itsetunto ei kestä että niille vastaa kohteliaasti "et ole valitettavasti tyyppiäni"
Naisilla on vientiä.