Miten iskeä nainen kun ollaan tanssimassa yökerhossa joko yksin tai kavereiden kanssa. Jos nainen/naiset tulee tanssimaan viereen ja heittää katseita, niin miten pitäisi edetä? Sanoa heti jotain, mutta mitä? Eihän tanssilattialla edes kuule mitä toinen sanoo. Vaiko myöhemmin hakea hitaille, mutta hitaitakin pitää odottaa joskus tunteja ja sitten on jo ehkä liian myöhäistä.
Tanssilattialla
bilepoika
31165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin nuo hitaat, vieläkö ne jossain niitä soittaa ?
Jos nainen silleen katselee taaksepäin ja tyrkyttää persettään esille, ilmeisesti on susta kiinnostunut. Kimppuun vaan.
Itse en tosin uskalla mutta näyttää yleensä muut uskaltavan. Kunhan ruumiinkielellä näytät kiinnostuksesi, nainen vetää sut kädestä mukanaan naimaan itseään. Juttelussa ideana on olla aina samaa mieltä, se on myöntymisen merkki. Vaikka ei sitten olisikaan.
Muutamaan vuoteen en itse ole ollut niin kännissä että en olisi lähtenyt karkuun mutta mä olenkin teorian poikia. Muitakin nimityksiä voisi tulla mieleen.
..osoitat jotenkin että olet kyseisen neitokaisen huomannut (esim. sanot: "hyvä biisi" tms.) ja kohta voitkin tanssia kyseisen neidin kanssa (jos ei lähtenyt karkuun samantien). Seuraavaksi voitkin johdatella neidin baaritiskille tai johonkin pöytään. Loppu onkin sitten supliikkitaidoista kiinni, mutta sanoisin että mahdollisuudet ovat hyvät:)
No tottakai tuo voi mennä päin helvettiä, mutta asteittainen eteneminen tepsii kokemuksieni mukaan paljon paremmin kuin suorasukaisempi tanssilattialla tapahtuva ehdottelu tms.
Itsevarmuus on kova sana. Hymy on toinen juttu. Katsele ensin kaukaa ja hymyile. En tarkoita mitään tuijotusta. Voit kulkea ohi "vahingossa" ja vilkaista samalla. Jos tyttö/nainen katsoo hymyillen sinua, niin se on ehkä merkki kiinnostuksesta. Jotkut naiset tietenkin haluavat vain hurmata ja olla ihailun kohteina. Heti ei kuitenkaan kannata kiini käydä. Kohtelias käyttäytyminnen on arvostettu juttu. Kannataa ehdottaa, että jos siirtyisitte vähän sivummalle juttelemaan.
Toinen juttu mikä vetoaa naisiin on tanssitaito. Se on varma juttu. Jos osaat tanssia oikeasti, niin saat kaisoittain naisia! Tanssi kursseille vaan!