Paasto + juomat ?

hinkuyskäkameli

Ajattelin tässä kolmen päivän paastoa. Mutta mietin että saako nauttia kahvia tai teetä ? Ilman sokeria tai maitoa tietysti. Entäpä esimerkiksi jotkun funlightin tiivistemehut, missä ei ole kaloreita kuin alle yksi ? Entäpä light limut ?

Tiedän että paastoja on erilaisia, mutta mitä mieltä te olette ? Mielenkiinnosta vain.

3

2088

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • terveellisesti

      Paastohan on oikeastaan terveyskuuri!
      Älä juo missään nimessä mitään lighteja!
      Jos juot, niin juo vettä tai purista itse mehut!
      Teetä voit juoda, mutta juo vihreää teetä tai yrttiteetä. Luin, että musta tee ei ole yhtään terveellinen - päinvastoin!
      Parasta on lähdevesi - EI siis kivennäisvesi, mihin on lisätty hiilihappoja!

      Kaikista pahin on Cola!!! Ainut mihin se kelpaa on vessanpöntön puhdistamiseen!

      Katso myös aina, onko tuotteissa joita ostat, lisäaineita! Minulla on lista kielletyistä lisäaineista, mutta se on aika pitkä, en viitsi kirjoittaa sitä tähän.
      Parasta kun et käytä mitään tuotteita, joissa on lisäaineita! Minä siirryin siihen systeemiin ja olen pärjännyt ihan loistavasti! (Siis tuoteselostuksessa lukee, mitä kaikkia lisäaineita on lisätty).

      Ajattele, että paaston aikana saat elimistösi puhtaaksi nopeasti ja kai sen tajuaa, että on ihan turhaa käyttää silloin tuotteita, mitkä on keinotekoisia ja sisältäävät lisäaineita!
      Olen itse toista päivää ja olo on mahtava!

      Ja ne limut! ÄLÄ OSTA MILLOINKAAN LIMUJA!
      Nekin on niitä, jotka soveltuuvat vain vessanpöntön puhdistukseen!

    • Anonyymi

      No olipas äkäinen vastaus. Olen itse juonut light limuja 80-luvun puolesta välistä, keskimäärin useamman litran päivässä. Eipä ole vielä mitään haittoja näkynyt, nyt 58v, normaalipainoinen.

    • Anonyymi

      En paastoa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      216
      9232
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      6028
    3. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      102
      4878
    4. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      61
      4848
    5. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      86
      3960
    6. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3490
    7. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      58
      3447
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2926
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      58
      2902
    10. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2701
    Aihe