enkä todellakaan alkaisi pönkittämään kenenkään ukkomiehen egoa et hän vois viel valloittaa toisen naisen,ehei,tarjolla kyllä on mut en todellakaan HUOLI.Hoitakoon liittonsa pois alta jos ei suju,minä en rupee alentaa itteeni "toiseks naiseks" olen mielestäni ansainnut parempaa.Miksi "ruokkia" tollasten itsetuntoo?? Toki sama koskee varattuja naisiakin,onneks ne ei sentään oo yrittäneet :) iskee :)
Olen sinkku...
nainen....
16963
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
en myöskään ole mikään "leelian lepotuoli" jolle tullaan sitten valittamaan huonoa aviliittooan tai haukkumaan vaimoaan,se on aika yksipuolinen juttu siinäki asiassa,kuulla vain toista!!!
Puheesi oli niin epäselvää , no sainhan sitten keskustella ja puhua niin kuin mies miehelle.
Niin ei alennu miksikään pettäjien panoreiäksi ja ongelmien kuuntelijaksi. Selvittäköön ensin ongelmansa siellä mistä ne ovat lähtösin ja erotkoon jos ei selviä. Ei ole kypsän ihmisen hommia käydä pettämässä ja kuvitellen siten ongelmiensa ratkeevan, se on vastuuntunnotonta. Monasti ne pahimmat ongelmat ovat siellä pettäjien omissa korvienvälystöissä.
Sanoppa se pettäjälle, että selvitetään asiat. Niillähän on omasta mielestään kaikki hyvin. Minä olen samaa mieltä, että jos kotona kiistetään ettei ole ketään eikä mitään, niin syy ei voi olla myöskään pettämiselle kotona, vaan todellakin korvien välissä. Olen nähnyt nämä panot ja en voi kun ihmetellä, että miten alas ihminen voi mennä, tietäen vielä, että samoilla rei´illä on muitakin sorkkijoita. Vastuuntuntoa ei ole missään, naisille annetaan ymmärtää, että ollaan suurempikin rahamies, vaikka ei olisi kuin se kuuluisa tuulen huuhtoma per.. Arvostan jokaista miestä ja naista, joka ei uhraa eläämäänsä näille eepuille ja hoopoille miehen- ja naisenmetsästäjille.
Anteeks mitä kohtaa et ymmärtänyt.....oma kirjoituksesi oli kyllä niin sekava etten tiedä mitä siinä koitit "sanoa" ? Olen sinkku ja NAINEN,ihan niinkuin vaan selvennykseksi.....kalahtiko kenties nilkkaan?
Jos haukkuu ihan oikeasti vaimoaan, haukkuu ne kaikki. Myös sinut.
Onneksi ei ole tullut kohdalle.
Ei tarvitse tutkiskella omaa päätään ja käyttäytymistään vaan haetaan aina vika muista. Sama kierre jatkuu loputtomiin kunnes ikä tekee tepposet. Joillain on vielä kaiken pettämisen kärsinyt kumppani rinnalla ja joillain ei ketään. Jotkut ovat salassa onnistuneet templaan aikansa, siis harrastaan irtosuhteita jotka eivät ole tulleet puolison tietoon ikinä. Tiedän näitäkin tapauksia, toivottavasti en ole itse sellainen kun mieheni reissaa. Tuntuu vaan ettei kehenkään voi enään nykyaikana luottaa. Harvoilla on enään moraalia ja vedotaan muka tunteisiin. Kuka voi olla muka kuin tuuliviiri että "rakastuu" kehen tahansa oli sitten varattu tai ei? Eikö ihmisillä ole muka itsehillintää, elämänsä hallintaa?
No ns. "rahamiestä" esittämällähän saa ja varmasti yksinkertaisia aina menee vipuun. Jos äijä on niin kurjassa tilanteessa ettei ole kuin tuulen huuhtomat munat ja käy vielä vieraissa niin heittäisin rentun pihalle. Silloin saisi retku mennä rakastajattariensa hoteisiin lopullisesti.
mitähän vtuu sä sitten teet pyörimässä täällä uskottomuus-sivuilla?
Onkos täällä jokin rajoitus ketä saa lukea näitä??? Enkä ole sinulle tilivelvollinen ripittäytymään MIKSI lueskelen yleensäkin näitä palstoja ja tietääkseni minulla on ihan samanlainen oikeus kommentoida täällä kuin esim. sinullakin.
joo, eiku mua ärsytti sun ns. kommentissas että sä tuut tänne röyhistelee rintaa muka hienolla luonteellas ja ukkomiehiin sekaantumattomuudellas
pirustako sä tiedät niistä kaikista panoistas miten niiden suhdeasiat oikeesti on, hei "sinkku"
Olen kuules aikuinen sinkku enkä röyhistele täällä vaan kirjoitin ihan oman kommenttini ja myös sen että käyttäydyn sen mukaan,ei siitä tarvii "katkeroituu", jokaisella on mahdollisuus samaan,se on valinta kysymys.Kerrottakoon että mulla ei oo panoja,en harrasta mitään yhen illan juttuja,siitäkin voit repii itelles katkeran mielen.Ei tollast kannata kadettuu,et tiedä mun elämästäni mitään,olen todella kovan koulun elämässäni käynyt,ehkä siinä on syy.Nämä on mun valintoja,ei pitäis ketään loukata ja siihen myös pyrin.
On aika säälittävää jos on niin puutteessa ja "hellyyden kipee", yksinäinen ressukka että kuka tahansa ukkomieskin kelpaa silloin tällöin sängyn lämmittäjäksi. Pettäjähän osaa lahjakkaasti huijata jotta salapano tyytyy osaansa ja keksii kaikenlaisia valheita ettei muka ole vaimon kanssa seksiä tai vain omaisuuden takia ollaan kulissiliitossa. Kyllä niiden keinot tiedetään millä haarat aukee. Vaimon syyksi laitetaan kaikki ja rakastajatar uskoo miehen olevan oikein pyhimys sädekehä päänsä päällä. Rakastajatar uskoo että hän on joku pettäjä äijän pelastaja kunnes äijä kyllästyy reikään ja häipyy perheensä luo takasin.
Toinen pettäjäryhmä on sellaista että uusi pitää olla tilalle ennen kuin voi entisen jättää, läheisriippuvaisia. Heti kun tulee arki eteen niin voi olla varma että mies hakee uutta seläntakana. Sellainen ei jää koskaan tyhjänpäälle vaan on varalla lemmenlovia siellä sun täällä jos vaikka vaimo sattuisi häipymään.
Niin ja omapa näitä tyyppejä naisissakin...
enemmän kaltaisasi
Vapaan löysin minäkin. Ei olisi ikinä tullut mieleenkään alistua jonkun ukkomiehen jalkavaimoksi. Ihmettelen kuinka jotkut sellaiseen alistuu? Siis eikö mitään itsekunnioitusta ja arvostusta??? Edes eronnut tai lapsellinen ei kelvannut minulle kun sinkku olin itsekkin enkä missään edellisissä suhteissa ryvettynyt.
Pariisin poikamies nelosella sarjan tyyppi laittoi kerran jo naimisissa olleen naisen kotiinsa toivoen olevansa tulevan naisensa kanssa avioliiton ensimmäisen kummallakin, jos katsoitte sarjaa. Minä seuraan mielenkiinnolla! Aika tarkka mies ja omapäinen, ei vietävissä ihan helposti. Vai mitä?
kiitos ihanista,kannustavista kommenteista.Ihanaa huomata että jotkut sentään VIELÄ arvostavat rehellisyyttä.Olen sen verran elämää nähnyt että tiedän mitä arvoja kunnioitan,rehellisyyttä,se on kyllä elämän ja parisuhteen keskipiste.Ihana huomata että on kuitenkin vielä kaiken tämän "vehkeilyn" keskelläkin rehellisiä ihmisiä ja jotka puolustavat uskollisuutta parisuhteessa ja toki elämässä muutenkin.Kiitos kaikille niille ihanille ihmisille joille rehelisyys merkitsee jotain,tulette saavuttamaan,ainakin toivon,teidän ansaitseman hyvän parisuhteen.Siihenhän tämän hyvän elämän eväät kuitenkin perustuu.
Mitään pysyvää ei rakenneta epärehellisyyden pohjalle. Jos itse antaa rakkautta ja rehellisyydellä pelaa niin usein myös saakin. Kieroudella ei voita mitään pitemmän päälle, menettää vaan.