...tehää irokeesi?
miten...
Anarchist
4383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tarviit puutarhasakset ja runsaasti mielikuvitusta.
Tähänkin ongelmaan löytyy ratkaisu youtubesta:
http://www.youtube.com/watch?v=Gq55wSA9_DQ
Ja eikun ulos mummoja säikyttelemään!
Ei se pelkkä irokeesi punkkaria tee. Itse asiassa meikäläistä ärsyttää se, että moni luulee, ettei voi olla punk jos ei ole irokeesia. Punkissahan pitäisi olla kyse vapaudesta ja itsensä ilmaisemisesta, ei siitä, että kaikki vetää keesit ja näyttää samalta.
Vissiin joskus punkin vuonna 4 Englannissa punkkarin piti näyttää niin sanotulta "postikorttipunkkarilta" irokeeseineen, niittinahkatakkeineen ja värjätyineen hiuksineen.
Mutta nykyään (Jumalalle kiitos siitä - vaikkei paljon muusta!) on tämän "inkkarikampauksen" omineet juuri punkit.
Vaikka on kovin vaikea lähteä määrittelemään henkilöä joka ei omaa keesiä punkiksi, niin näitä rock ja pop-musiikin "äpärälapsia" löytyy joka lähtöön, ja hyvä niin.
Irokeesi-punkeille kuitenkin kaikki kunnia - se on - ei vain punk-muotia, vaan punk-kulttuuria!