Minä olen 15w. poika Keravan läheltä, laulutaitoa löytyy olen jo kohta vuoden harjoitellut örinää sekä rääkymistä ja osaan sanoittaa joten kuten kaverit jopa kehuvat laulutaitoani, mutta en vedä mitään takuita että olisin kauhean hyvä(eihän kukaan koskaan alussa ole)..
eli jos löytyy bändi keravan-hesan väliltä ja soittokämppä löytyy ja kamat niin laittakaa tänne viestiä..(:
eli jos löytyy bändi keravan-hesan väliltä ja soittokämppä löytyy ja kamat niin laittakaa tänne viestiä..(:
Vastaukset 4
Vanhimmat
Moi! Mä oon 16wee likka Tammisaaren LÄHELTÄ!! Jos kelpaa niin vastaa.. Mä soittaisin rumpuja ja mun soittotaito on aika heikko.. Mut jos olis joku joka vois meitä avustaa/opettaa ja ohjata niin sitten
Eikö Tammisaari ole jostai Hesasta päin??
Tota noin onko sulla omat rummut ja onko sulla mitää niinku soittokämppää tiedossa?
Se olisi kyllä mahtavaa jos sulla olis joku soittokämppä tiedossa koska mä ite olen soittanu rumpuja n. kaks vuotta niin kyl mä sua voisin opastaa jos sul on omat rummut, kunhan vaan olisi vielä kitaristi ja basisti..
ps. mul oli tullu tos pieni kirj. virhe mä oon 14 en 15,sori...
Tää nyt tulee vähän myöhässä jos te ootte lyöny hynttyyt yhteen, meinaan meillä olis Keravalla bändi (pianisti,rumpali,kitaristi((ainakin ajoittain kitaristi.on välillä vähän känää;D..)))
Ja kun ollaan kaikki tyttösiä niin kaivattais miesverta.Meinaan on ollu hakusessa miesbasisitia/kitaristia (aina välillä) ja laulajaa.Olis meillä kyl yks laulaja mut..niih.Jos kiinnostaa.Meil on kaikki kamat.Basso,keppi(akustine ja sähkö),syntikka,kannut ja mikrofoni;).Ja kämppä.
Minkälaista musaa ootte ajatellu soittaa..?
Ja missäpäin Keravaa se sitten olisi..?
No mä osaan laulaa sellai ihan hyvin(eli öristä ja rääkyä) ja bassoa osaan jotenkuten käsitellä...
Jos te tarviitte kitaristii nii mun kaveri kyllä soittaa kitaraa ja sillä on oma sellanen, joten jos vielä kelpaa niin lähettäkää tähän maili- osoitteeseen vastaus: [email protected]
Kiitos.