jumbon anttilassa

Osaisko joku sanoa onko jumbon anttilassa isoja kokoja? Jos on ni mihin kokoon asti?
4801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En ole koskaan niitä sieltä löytänyt, mutten ole myyjiltäkään kysellyt.

Äänestä

Ei ole, eikä ole häävisti muissakaan Jumbon liikkeissä. Tai kokoNUMEROITA kyllä riittää, mutta Anttilan XXXL vastaa suunnilleen kokoa 42.

Lindexillä on muutama rekki isoja kokoja, mutta vaatteiden laatu on luvattoman heikko, materiaalit poikkeuksetta keinokuituja ja värit 70-luvun kukkakuoseista. Jumbon Stockmannin vaateosasto on todella pieni, ja sekaan mahtuu vain muutama ällää isompi vaate. Alakerran marketeissa on erikokoisia markettituotteita, mutta lottoamista se shoppailu sielläkin on. Pikkuliikkeissä on niin vähän tilaa, että kokovalikoima on suppea.

Itäkeskus on kaikin puolin isompi, joten kannattaa käydä siellä, jos hermot kestävät lomailevaa porukkaa ja lastenvaunuihin kompastelua.

Äänestä

saa vaan postimyynnistä. jos siis haluaa ostaa tuotteensa just anttilasta.

Äänestä
  • Isoja kokoja, esim 58 ja 60, on tosi hankala löytää mistään. Klingeliä katselin nettisivuilta ja sielläkin isojen kokojen kohdalla useimmat vaatteet loppuivat kokoon 54.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


isoja kokoja? kirjoitti:

Osaisko joku sanoa onko jumbon anttilassa isoja kokoja? Jos on ni mihin kokoon asti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu