RHCP!

anteeksi, että aloitin uuden rhcp-topicin mutta ei voi nyt mitään..

eli oletteko rhcp-ihmiset nähneet sitä simpsonit jaksoa jossa rhcp vieraili? en itse ole mutta haluisin :)
9280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

muistelisin kyl nähneeni tän jakson, mut en mee takuuseen. millon se ois tullu?

Äänestä
  • en tiedä millon se on tullut, mutta oon nähny jaksosta pari kuvaa ja niissä athonylla on vielä pitkät hiukset eli ei se mikään uus varmaan oo.

    asiasta toiseen, tiedättekö onko grazy town napannut butterfly biisiinsä sen yhden kohdan rhcp:n pretty little ditty biisistä (se on biisissä suunnilleen 30 sekunnin kohdalla ja biisihän löytyy mother´s milk levyltä löytyy)? kuulostaa ainakin ihan samalta..

    Äänestä

  • Californication kirjoitti:

    en tiedä millon se on tullut, mutta oon nähny jaksosta pari kuvaa ja niissä athonylla on vielä pitkät hiukset eli ei se mikään uus varmaan oo.

    asiasta toiseen, tiedättekö onko grazy town napannut butterfly biisiinsä sen yhden kohdan rhcp:n pretty little ditty biisistä (se on biisissä suunnilleen 30 sekunnin kohdalla ja biisihän löytyy mother´s milk levyltä löytyy)? kuulostaa ainakin ihan samalta..

    Jeps!
    RHCP todellakin oli Simpsoneissa muutama vuosi sitten. Taisi jakso tulla uusintanakin. Se oli yksi parhaimpia jaksoja (sori tämä suola haavoihisi, ei ollut tarkoitus).

    Simpsoneissa on ollut paljon musamiehiä mm.
    Beatlesin elossa olevat jäsent
    Sting
    U2
    Ramones
    RHCP
    the Who
    R.E.M.
    Elton John
    Aerosmith
    Madonna

    Äänestä

en ole nähnyt sitä jaksoa, mutta haluaisinpa tosiaan nähdä sen! Taitaa olla aika vanha jakso joo, koska Kiedisillä on siinä pitkät hiukset. Muistan jonkun kyllä sanoneen, että on nähnyt sen eli kai se on esitetty SUomessa, joskus... :(

By the way: ei RHCP-topiceja voi olla liikaa eli älä suotta pahoittele! :D

Äänestä

kai huomasitte kolmososassa sen pickupilla hurjastelevan basistin=)

siinä lopussa kun ne otti sen skaban liikennevaloissa...

Äänestä

nähty on ja nauhalla on.

Äänestä

millon rhcp tulee suomeen. mistä sais tietää red hotista

Äänestä
  • Niitä on montakin paikkaa mistä saa tietää. Cd:n takasivuilla on ainakin jossain tapauksissa maininta niiden omista sivuista (www.jotain.com)

    Tai sitten www.google.com
    tai sitten www.allmusic.com

    Kyllä noista tulee tietoa RHCP:stä

    Äänestä

  • Scar kirjoitti:

    Niitä on montakin paikkaa mistä saa tietää. Cd:n takasivuilla on ainakin jossain tapauksissa maininta niiden omista sivuista (www.jotain.com)

    Tai sitten www.google.com
    tai sitten www.allmusic.com

    Kyllä noista tulee tietoa RHCP:stä

    ...ja www.universallyspeaking.org on ainakin ihan hyviä infopaikkoja. Muitakin sivuja löytyy (esim. just hakukoneiden avulla).

    Ei ne varmaan ihan heti ole tulossa Suomeen, kun just tänä keväänä olivat ;) Valitettavasti... Toivotaan kuitenkin, että taas jossain vaiheessa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Californication kirjoitti:

anteeksi, että aloitin uuden rhcp-topicin mutta ei voi nyt mitään..

eli oletteko rhcp-ihmiset nähneet sitä simpsonit jaksoa jossa rhcp vieraili? en itse ole mutta haluisin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu