Nyt on jo eläminen tehty mahdottomaksi(suomessa), jos et esim omista sosiaaliturvatunnusta tai pankkitiliä... eli kaikki on jo "merkitty" jollain tavalla. Miksi tuo siru olisi sitten joku erityinen pedonmerkki kun nyt on jo pedon sotu ja pedon tili...? Hohoo!
Ei tässä enää mitään siruja otsaan tarvita
Sirut On
4440
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
on osana lukusarjaa numerot 666. Ei saanut kuulemma vaihtaa vaikka pyysin. Olenkohan antikristus?
Venäjällä monet Bogolyubovon kylän asukkaat ovat kieltäytyneet vaihtamasta vanhoja passejaan uusiin, koska uudet sisältävät saatanallisen viivakoodin. Monet kylän asukkaista ovat myös lopettaneet eläkkeidensä noston paikallisesta konttorista, koska maksulapuissa on myös sama saatanallinen koodi. Kylän nimi muuten tarkoittaa suomeksi "Jumalaa rakastavaa".
Kyllä uskonto sitten tekee ihmiset fiksuiksi.
Vai ei uskonto muka ole taikauskoa...
http://richarddawkins.net/article,788,A-hundred-residents-of-a-Russian-village-have-refused-to-switch-to-new-passports-because-they-believe-the-documents-bar-codes-contain-satanic-symbols,Reuters
Pedon luku on 616 ei 666
vielä, siis siru itsessään ei ole vaaraksi, mutta kun se yhdistetään tulevaan pedon valtakuntaan ja siihen kuinka kaikkien pitää kumartaa petoa ja ottaa siru otsaansa tai käteensä, jotta voi ostaa tai myydä. Kaikkia tapahtumia siis valvotaan "isovelivalvoo " tyyliin ja kaikesta jää jälki "koneelle". Mitään pakopaikkaa ei ole. Ja sirun kautta ihmisiin pystytään lähettämään kaikkea, esim tuottamaan myös mahdollisesti kipua. Enkä edes halua tietää mitä muuta. Mutta tämä tietotaito on jo ihmisellä. Koska Jumala on erityisesti sanassaan kieltänyt merkin ottamisen niin älkäämme sitä ottako.