KULMIEN VÄRJÄYS

Minulla on luonnostaan täysin blondit hiukset, joten kulmakarvat on lähes olemattomat.

Millä kestovärillä saisin kulmista tummemmat, mutta ei liian tummat, vaan luonnollisen näköiset?

Kauan kaupasta ostetut väriaineet yleensä kestää?
3719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaupasta saa Refectocil-kulmaväriainetta. Värituubi ja hapetepullo maksaa yhteensä vähän reilun kympin ja setti kestää ainakin vuoden eli ei tule kalliiksi. Värivalinnoista löytyy vaaleanruskea, ruskea, musta ja sinimusta. Väri kestää kuin muutkin kestovärit eli kasvaa pois sitä mukaa kuin kulmakarvat kasvavat. Kestää siis 2-4 viikkoa hyvän näköisenä. Kulmien värjääminen itse on tosi helppoa ja nopeaa.

Koska sinulla on vain pieni tummennustarve niin suosittelen pitämään väriseosta kulmissa vaikka ensin minuutin ettei tule liian tummaa. Jos jäi liian vaaleaksi niin laita uudestaan ja vain lyhyeksi aikaa. Liian tummat kulmat ovat kuitenkin melko typerän näköiset... (saa sitä rasvalla ja kuorinta-aineella vähän haalistettua).

Äänestä
  • täytyy kokeilla tuota Refectocilia..

    Äänestä

  • värjätyt kulmat? Saako millään vaalennettua "normaaliksi"?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KOTIKEINOIN kirjoitti:

Minulla on luonnostaan täysin blondit hiukset, joten kulmakarvat on lähes olemattomat.

Millä kestovärillä saisin kulmista tummemmat, mutta ei liian tummat, vaan luonnollisen näköiset?

Kauan kaupasta ostetut väriaineet yleensä kestää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu