Miesten seksikateus

Kaikki suomalaiset naiset tietää miten suomalaiset miehet haukkuu teitä lutkiksi jne. Että matkoilla annatte helposti jne. Samoin haukkuu kaikkien muidenkin maiden miehet oman maan naisia. On todella totta että miehet yrittävät kontrolloida ja manipuloida naisia sillä tavalla, haukkumalla lutkaksi. Pointti on siinä että he ovat kateellisia että naiset saavat niin helposti seksiä. Ja sellaiset miehet jotka itse eivät saa helposti, nimittelevät naisia. Ne jotka saavat, ne ymmärtävät nauttia siitä.
Älkä antaka manipuloida itseänne, suomalaiset naiset. Ei ole miesten päätettävissä milloin ja kenen kanssa te voitte harrastaa seksiä ja kuinka paljon. Olen huomannut että vaikka kuinka "puhtoinen" olisi, aina löytyy joku joka huoraksi haukkuu.
201341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

kaikkia meitä ei milläänlailla kiinnosta joku hurahtanut netti-idiootti-lutkittelija...puhumattakaan että hänen antaisi vaikuttaa seksuaalikäyttäytymiseensä.
Minä en ole tavannut haukkujia netin ulkopuolella. On väärin olettaa että miehet tekisivät sitä yleisesti.

Äänestä

Huoritteluun en ole törmännyt mutta kateus on yleistä. Suurin osa miehistä on sisäistänyt ajatuksen että naiset saa niin helposti, ei tarvitse edes nätti olla, ja sitä ruikuttavat. Musta tuo on kummaa ajattelua koska itsehän he antavat. Siis ovatko he kateellisia itsestään? Haluaisivatko he mennä sänkyyn itsensä kanssa?
Rupeaisivat pihtaamaan jos noin korventaa.

Äänestä

haluavat kontrolloida naisen seksuaalisuutta, koska eivät saa naista. Silloinhan muutkaan eivät saisi saada.

Äänestä
  • ei olekaan saman tavoitteleminen mitä kadehtii, vaan muilta poisottaminen. Esim naapurin Erkillä on uusi mersu, niin kateellinen naapuri saa nautintoa kun vetäsee avaimella peltiin pitkän naarmun.

    Äänestä

voi pyyhkiä paviaanin persettä.

Tuolla naisten logiikassa amisviikset kadehtivat akateemisia miehiä. :-)

Äänestä

se vähän on. Toisaalta mitäpä väliä sillä luulis kenellekkään naiselle olevan mitä mieltä joku 'saamaton peräkammarin poika' hänestä on.

Äänestä

Jos nainen vaihtaa miestä useasti eikä seurustele kuitenkaan missään vaiheessa yhdenkään niistä kanssa niin on perusteltua haukkuakin. Ainakin se saa monet miehet vähintää vihaiseksi, koska luulevat että heidän välillä olisi ollut jotain enemmän, mutta sen jälkeen näkevät pian taas ko. naisen uuden miehen seurassa.

Äänestä
  • ole seurustelumateriaalia. Sehän ei välttämättä näy naamasta, vaan pitää ensin tavata muutamia kertoja. Miehen kannattaa mennä näissä tapauksissa itseensä ja yrittää päästä korkeammalle tasolle kuin millä on.

    Äänestä

  • jos mies ei kirjoitti:

    ole seurustelumateriaalia. Sehän ei välttämättä näy naamasta, vaan pitää ensin tavata muutamia kertoja. Miehen kannattaa mennä näissä tapauksissa itseensä ja yrittää päästä korkeammalle tasolle kuin millä on.

    seurustelumateriaalia vaan lähinnä pelkkä pano

    Äänestä

tuollaiseen kateuteen. netissä se nyt on yleistä, tosielämässä ei. ajattele nyt..meet jollekkin tuntemattomalle äijälle satuilemaan seksielämästäsi.
mitäs veikkaat että tapahtuu? eiköhän se sano sulle että ei kiinnosta ja suksi vittuun. naiset on suoraan sanoen mahtavia leveilemään omilla asioillaan ja varsinkin olettamaan että ne jotain miestä kiinnostaisi.

Äänestä

Sen kuin käytte vaikka missä panettamassa itseänne mutta toivottavasti ymmärrätte ottaa jonkun toisen samanlaisen puolisoksenne, koska monia tuollainen ominaisuus kumppanissa ei kiinnosta sitten ollenkaan.

Se on hei hei ja näkemiin ja hyvästi jos vieraissa käy.

Äänestä
  • Eli jos nainen pitää seksistä ja on sinut seksuaalisuutensa kanssa, se on mahdollisen kumppanin mielestä huono asia? Heh :)

    Vieraissa käyminen ei kuulunut asiaan...

    Äänestä

  • eitajuu.. kirjoitti:

    Eli jos nainen pitää seksistä ja on sinut seksuaalisuutensa kanssa, se on mahdollisen kumppanin mielestä huono asia? Heh :)

    Vieraissa käyminen ei kuulunut asiaan...

    Kuvioon niin usein kuuluu että noita tyttöjen ja poikien omia matkoja tehdään siviilisäädystä riippumatta, heille se kun on vain pikku hurvittelua.

    Seksituristit ovat ihan menetettyä joukkoa sukupuolesta riippumatta, parisuhdemarkkinoiden häntäpäätä. Siksipä yrittävät usein hankkia itselleen jonkun viattoman, joka ei tulisi edes ajatelleeksi mitä käyvät tekemässä. Sitten taas jonkun paran sydän särkyy mutta seksituristi sen kuin jatkaa irstailuaan.

    Äänestä

  • eitajuu.. kirjoitti:

    Eli jos nainen pitää seksistä ja on sinut seksuaalisuutensa kanssa, se on mahdollisen kumppanin mielestä huono asia? Heh :)

    Vieraissa käyminen ei kuulunut asiaan...

    Sukupuolesta ja maksun määrästä riippumatta, pelkkää huoraamista se on. Mies maksaa rahalla, nainen maksaa antamalla rahanarvoista ilmaiseksi.

    Äänestä

"Samoin haukkuu kaikkien muidenkin maiden miehet oman maan naisia."

Ei hauku. Muutaman ulkomaalaisen Foorumin perusteella voin sanoa että näin on vain Suomessa ja ehkä vähän myös Ruotsissa. Kohta joku ämmä varmaan rupeaa marisemaan että ei ei ei ruotalaiset miehet ovat tosi komeita ja kohteliaita eivät voi haukkua.

"On todella totta että miehet yrittävät kontrolloida ja manipuloida naisia sillä tavalla, haukkumalla lutkaksi."

Miten miehet käyttäytyisivät esim. Turkissa tai Kreikassa tai vaikka Italiassa jos sikäläiset naiset matkustaisivat joukoittain panettamaan itseään jonnekkin ulkomaille? Miksi suomalaisten miesten pitäisi suhtautua eri tavalla?

"Pointti on siinä että he ovat kateellisia että naiset saavat niin helposti seksiä."

Naiset valittavat siitä kuinka on mukamas epätasa-arvoista että naisen euro on 80 senttiä vaikka he itse hakeutuvat vähempi palkkaisille aloille ja muutenkin naisia tuetaan joka asiassa jossa naisen asema on mukamas helpompi.

"Ne jotka saavat, ne ymmärtävät nauttia siitä."

Heillähän ei ole mitään ongelmaa ja tunsin kyllä erään miehen joka itse oli melkoinen pukki mutta haukkui silti tyttöystäväänsä tämän selän takana lutkaksi. Vaikka eihän siinä mitään pahaa ollut naisten ja miesten kun ei ole tarkoituskaan olla samanlaisia.

Äänestä
  • "joka asiassa jossa naisen asema on mukamas helpompi."

    Pitäisi olla heikompi.

    Äänestä

Luulen, että kyse on monimutkaisemmasta asiasta. Suomalainen mies etsii kumppanikseen suomalaista naista, ja samalla osa suomalaisnaisista ryvettää itsensä Turkissa ja muissa vastaavissa paikoissa. Suomessa nokka pystyssä rehtien kunnon miesten kohdalla, Turkissa ketarat kohti kattoa paikallisen panomiehen mieliksi. Turkissa suomalaisnaisille totta kai naureskellaan, koska suomalaisnainen ei ole paikallinen, mutta täällä kotimaassa miehet halveksuvat näitä naisia eikä asia naurata ollenkaan, koska kyse on "siskoista". Aivan samoin turkkilaiset (pysyäkseni samassa esimerkissä) halveksuvat halpoja siskojaan omassa maassaan, mutta turkkilaiset naiset eivät käsittääkseni sentään harrasta seksimatkailua. Kuinka suomalainen mies voi säilyttää solidaarisuuden maannaisiaan kohtaan, kun suomalaisnainen levittelee ulkomailla vain koska kyse on ulkomaalaisista.

Toisin sanoen kateus ei riitä selitykseksi. Suomalaisnainen häpäisee sekä itsensä että maansa seksilomillaan.

Tietenkään en tarkoita kaikkia suomalaisnaisia, mutta usein muutama riittää tahraamaan suuremman joukon maineen myös muissa asioissa.

Se on toki ilmiselvää, ettei seksin suhteen ole olemassa minkäänlaista tasa-arvoa. Luultavasti juuri sen vuoksi perinteisissä patriarkaateissa naiset ovat olleet alisteisessa asemassa. Tämä tasa-arvon puute johtaa siihen, että jotkut kunnolliset miehet katkeroituvat huomatessaan tullevansa kerta toisensa jälkeen torjutuiksi vähemmän kunnollisten miesten kaataessa naisia kuin heinää.

Äänestä

että naisia noin yleensäkin haukkuvat ne miehet joilla on vaikeuksia naisenkaadossa. Lutkaksi haukkuvat ne miehet jotka tuntevat jäävänsä paitsi ja tyhmiksi miksilie nalkuttajaksi haukkuvat ne jotka eivät vain osaa tehdä tuttavuutta naisten kanssa. Tähän olen törmännyt monesti kunnellessani kavereideni puheita ja molotusta.

T: yksi ukko

Äänestä

enää muuta voi, vaikka mielellään varmaan olisivat ensimmäisinä kiviä heittelemässä.
Aika vaan on mennyt auttamatta noiden ohi. Ei naiset enää jalat ristissä pihtaile hääkelloihin asti. Nykyään naiset ottaa ja vaatii kunnon seksiä, ja sehän kaikkia nysäkulleja ottaakin päähän.

Äänestä

kyrpää huoraan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


rosalina. kirjoitti:

Kaikki suomalaiset naiset tietää miten suomalaiset miehet haukkuu teitä lutkiksi jne. Että matkoilla annatte helposti jne. Samoin haukkuu kaikkien muidenkin maiden miehet oman maan naisia. On todella totta että miehet yrittävät kontrolloida ja manipuloida naisia sillä tavalla, haukkumalla lutkaksi. Pointti on siinä että he ovat kateellisia että naiset saavat niin helposti seksiä. Ja sellaiset miehet jotka itse eivät saa helposti, nimittelevät naisia. Ne jotka saavat, ne ymmärtävät nauttia siitä.
Älkä antaka manipuloida itseänne, suomalaiset naiset. Ei ole miesten päätettävissä milloin ja kenen kanssa te voitte harrastaa seksiä ja kuinka paljon. Olen huomannut että vaikka kuinka "puhtoinen" olisi, aina löytyy joku joka huoraksi haukkuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu