mihin laitetaan valkoista kajaalia että silmät näyttäis isommilta...jos joku ihana ihminen vois kertoo SELKEESTI...kiitos
mihin laitetaan valkoista kajaalia?
valkoinen kajaali..<3
42928
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
... käytän valkoista kajalia siten, että rajaan sillä alaluomen sisäpuolelta. Ulkopuolelta voin silti rajata tummalla.
Ja silmän sisänurkkaan sillä voi tehdä korostuksen, eli rajaat sen silmän sisänurkan (sen minne kerääntyy rähmää öisin;)) ja häivytät halutessasi.
Jotkut käyttävät voimakasta valkoista rajausta myös yläluomella mustan normaalin rajauksen päällä, vähän kuin tehokeinona, mutta yläluomen rajaus ei mielestäni mitenkään suurenna silmää. Vain alaluomella se toimii... mutta varo, ettet sotke alaripsiesi juuria valkoiseen kajaliin! Alaripsien kuuluu olla mustat eikä valkoiset ;)
kiitos paljon...pitää kokeilla
Minä ostin valkoisen kajalin kun luin näistä ohjeista, mutta minä en osannutkaan laittaa sitä. Jälki oli kamalan näköistä ja juuri niin, sottasin alaripsetkin ja vaikka sain ne puhdistettua, lopputulos oli silti karsea. Minä en osaa =(
Tai ehkä vain minä.. ihan pikkasen, ja taidolla..silmän alaluomeen... siihen joku laittaa mustaa.näyttää kovalta..
Itseasiassa..Miksi mietit näitä...?? Katso peiliin.. tarvitsetko meikkiä..??