miehet kertokaa

Tapasin muutama viikko sitten miehen ja meillä synkkasi heti. Juttu alkoi kiihkeillä suudelmilla ja yön hän oli luonani. Emme kuitenkaan mennyt loppuun asti. Näimme heti seuraavana päivänä ja sen jälkeen muutamia kertoja viikossa. Hän tuntuu olevan kiinnostunut, tosin ei soita joka päivä. Minun tekisi mieleni soittaa, mutta jossain syöverissä on ajatus, että jos olen liian innokas mies pelästyy. Eilen soitin, mutta hän ei vastannut. Tänään soitin uudestaan ja hän sanoi soittavansa myöhemmin. Meidän oli tarkoitus tavata tänään. Eipä ole vielä soittoa kuulunut. Onkohan mies ollenkaan kiinnostunut... meillä on ollut kyllä ihanaa yhdessä hänenkin mielestään. Mutta eikö tässä vaiheessa miehen kuuluisi soitella kiihkeänä joka päivä? Emme ole mitään teinejä vaan 39 ja 36
61876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...Minun mielipiteeni asiaan on, että miehelle se ei ainakaan ollut ihan rakkautta ensisilmäyksellä. Muuten ei olisi jättänyt puhelinkeskusteluja väliin...

Äänestä

Oetko mmuuten ihan varma,ettei ole varattu.Toisaalta,hänhän voi olla varovainen,ettei "astu varpaille"

Äänestä

että tuollainen tarmokkuus herää "parin muodostukseen" ihan jo alusta lähtien.
Saattaa olla että tuo jalkasi sulattanut "könsikäs" ei olekaan vapaa - tai sitten hänkin pelkää olevansa liian päälle käyvä suhteen alussa; mutta ei välttämätöntä ole että meissä miehissä syntyy valtava kiihko soitella päivittäin ihan yhden yön perusteella, lähinnä kait järjen ohjaamana yhteyttä pidetään tarpeen mukaan. Pikkuisen rentoutta mukaan ja rauhallisuutta niin Hyvää seuraa; vaikka tekstiviestein jos miehelle on kynnys puhella livenä.

Äänestä
  • Siitä olen varma että ei ainakaan ketään vakituista ole, koska hän kutsuí minut synttäreillensä missä oli koko suku ja kaverit. >Näissä juhkissa olisi varmaan ollut myös tyttöystävä. Saa nähdä, miten käy. Olen niin toivottaman ihastunut tähän mieheen. Hän soitti illalla ja heillä oli saunailta kavereiden kanssa. Lupasi soittaa aamupäivällä koska nähdään. Mutta ei ole soittoa kuulunut. Tekisi niin mieli soittaa mutta silloin vaikuttaisin varmaan tosi epätoivoiselta..mitä mieltä olette?

    Äänestä

  • ihastunut edelleen kirjoitti:

    Siitä olen varma että ei ainakaan ketään vakituista ole, koska hän kutsuí minut synttäreillensä missä oli koko suku ja kaverit. >Näissä juhkissa olisi varmaan ollut myös tyttöystävä. Saa nähdä, miten käy. Olen niin toivottaman ihastunut tähän mieheen. Hän soitti illalla ja heillä oli saunailta kavereiden kanssa. Lupasi soittaa aamupäivällä koska nähdään. Mutta ei ole soittoa kuulunut. Tekisi niin mieli soittaa mutta silloin vaikuttaisin varmaan tosi epätoivoiselta..mitä mieltä olette?

    Siis ihan varma tapa "menettää" ehkä ihan hyvkin alkava suhde, jos kokoajan rimputtaa tai odottaa toisen soittavan.Missä pussissa sä oot eläny 36 vuotta? Elä nyt omaaakin elämääsi, vaikka olisitkin ihastunut, varmaan tosi ahdistavaa sulle jos kokoajan pyörii tuo mies mielessä. Suhde on nopeesti kulutettu loppuun tolla menolla! Ihmiset on tietty erilaisia. Mulle mm. riittää että mies laittaa viestin kerran viikossa alussa ja nähdään kun siltä tuntuu. Rauhassa tutustuu ihmiseen, niin silloin paremmat mahdollisuudet ihastua juuri siihen ihmiseen, eikä ihastumisen tunteeseen!!!Jäitä hattuun hyvä nainen!!!!

    Äänestä

Onhan se jo nähty ja koettu, että miehet ei ole kauhean innostuneita tuon puhelimen välityksellä elämään. Joillekin miehille on ihan mahdottomuus käyttää puhelinta usein. Esimerkiksi eräs tuttavani(mies) ei osaa edes kirjottaa tekstareita. Mutta älä sinä kuitenkaan alistu noihin puhelinahdisteluihin.. Se on varma tuho koko jutulle. Anna miehelle aikaa ja nauti sillä välin omasta elämästäsi, jos mies on oikeasti kiinnostunut, se kyllä soittaa joku kerta ja kyselee, että minne olet kadonnut ;>

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihastunut pitkästä aikaa kirjoitti:

Tapasin muutama viikko sitten miehen ja meillä synkkasi heti. Juttu alkoi kiihkeillä suudelmilla ja yön hän oli luonani. Emme kuitenkaan mennyt loppuun asti. Näimme heti seuraavana päivänä ja sen jälkeen muutamia kertoja viikossa. Hän tuntuu olevan kiinnostunut, tosin ei soita joka päivä. Minun tekisi mieleni soittaa, mutta jossain syöverissä on ajatus, että jos olen liian innokas mies pelästyy. Eilen soitin, mutta hän ei vastannut. Tänään soitin uudestaan ja hän sanoi soittavansa myöhemmin. Meidän oli tarkoitus tavata tänään. Eipä ole vielä soittoa kuulunut. Onkohan mies ollenkaan kiinnostunut... meillä on ollut kyllä ihanaa yhdessä hänenkin mielestään. Mutta eikö tässä vaiheessa miehen kuuluisi soitella kiihkeänä joka päivä? Emme ole mitään teinejä vaan 39 ja 36

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu