Eli, olen täällä ulkomailla, tapasin toisen suomalaisen jätkän, joka on melkein pari vuotta nuorempi..Isämme työskentelevät täällä, eli mun kaveri on täällä vielä melkein vuoden..meidän perheessä on se päätös nyt käsillä, että jatketaanko täällä vai ei.kaverini lähti lomamatkalle käymään, ja kun tulevat takaisin, niin mä olen jo suomessa. en oo homo tai mitään, mutta meistä tuli viikossa parhaat kamut, ja oli hirveetä päästää se menemään, kun ei tiedä että nähdäänkö enää koskaan..apuja, kiitos.:/
Auttakaa
15v jätkä..
3362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eipä sinua oikein muut pysty auttamaan kuin itse Jumala. Häntä voit itsekin lähestyä rukouksin ja voit kertoa Hänelle kaikki asiasi. Mutta tuon linkin kautta voit myös pyytää esirukousta. Voit rukousvastauksista lukea miten moni on saanut vastauksia rukouspyyntöihin, sairauksia on parantunut ym. Jumalalle kaikki on mahdollista!
http://www.rukousystavat.fi/ystetusivu.html
...Niin tai sitten humanoidit voisivat auttaa, jos oikein nätisti pyydät.
hänelle sähköpostiosoitteesi, osoitteesi ja puhelinnumerosi?
Heidän perheensä varmaankin jossakin asuu, joten kirje vaan postiluukusta sisään. Voit siinä sanoakin, että oli kiva tutustua ja toivoisit, että voisitte pitää yhteyttä jatkossakin, kun hyviä ystäviä ei koskaan ole liikaa.
Aika sitten näyttää mihin suuntaan ystävyytenne kääntyy. Siihen tarvitaan teitä molempia ja vielä täytyy ottaa se huomioon, että olette molemmat tosi nuoria. Jotkut muuttuvat aikuiseksi kasvaessaan niin paljon, ettei heitä enää samoiksi ihmisiksi tunnista. Ei henkisesti eikä fyysisesti. Sille ei sitten vaan voi mitään, jos tiet eroaa. Se on osa elämää.
Toivottavasti saatte pitää toisenne ystävinä. Älä ole murheissasi, ehkä kaikki menee ihan hyvin kun ei etukäteen mieti sitä liikaa =)