taas huijattiin

kaveri myi asuntovaunun ja sanoi
-että naapurit tulee kateelliseksi.
ei tullu .rahat meni hukkaan
81399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ostit liian pienen tai halvan tai olisko 70 luvun Poksi?

Äänestä
  • vaunun eteen niin johan alkaa huokailu kuulua naapurustosta.

    ( Setelit voit toki tehdä kopiokoneella. Tyyli näet ratkaisee eikä sitä pikku petosta kukaan huomaa.)

    Äänestä

  • Sehän olisikin aarre se 70 luvun Poksi. Olin Puolassa pari viikkoa sitten ja siellä niitä vielä löytyy. Niin kun muuten löytyy Trapantteja ja 133 Fiattiakin.

    Äänestä

oli kerran tutun vaunu muutaman päivän pihassa ja heti tuli naapurit kateellisena kyselemää, että olenko hommannut vaunun. Eli meilläpäin toimii.

Äänestä
  • ihan uteliaisuuttaan tai ystävällisyyttään tuli juttusille?
    Itse taidat olla kateellista sorttia kun toisissa sellaista näet. Psykologia tuntee tällaisen projisointina.

    Äänestä

  • kokemuksia. naapuri onniin kateellinen,ettei morjesta

    Äänestä

  • Rivitaloyhtiömme parkkipaikalle. Joo,naapureita kävi kyllä katselemassa ja jutustelemassa.He eivät tosin olleet kateellisia sillä lähes kaikki hyvätuloisia ja asuntoosakkeen omistajia.
    Muutamat naapuriperheet nimittäin olivat itse harkinneet vaunun/asuntoauton hankintaa.

    Yksi on jo hankkinut ja kaksi perhettä vuokrasi kokeilumielessä asuntoautot.

    Äänestä

saada.Pane vaikka ennen sen muijaa,ei kukaan ole kateellinen karavaanareille muut kuin toiset karavaanarit toisilleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyväksikäytetty kirjoitti:

kaveri myi asuntovaunun ja sanoi
-että naapurit tulee kateelliseksi.
ei tullu .rahat meni hukkaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu