Niin siis paljonko maksaa hammaskoru ja missä niitä voi laittaa? onko oulussa mahdollista? pitääkö koru ostaa itse?
paljonko hammaskoru maksaa?
däääm
54651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En tiä tästä paljuoo mutta mun kamu osti ainakin ite sen korun jostai.. Ja asuu oulussa, kuten minäkin.
Sillä lähti se koru irti se timantti siit ja nyt sillä on sellane ruma musta pilkku hampaassa, se aikoo laittaa uuenpa vielä. On se jotai 30-40 euroo kai. :P
Ostin korun erikseen kultasepänliikkeestä, maksoi n. 25 euroa. Sitten varasin ajan hammaslääkärille, että kiinnittäisivät korun. Maksoi 30e.
Niissä hammashoitoloissa joissa ne kiinnittää, niin jostain voi myös ostaa koruja halvemmalla. Kannattaa ottaa tästä selvää mikäli sielläpäin joku hammaslääkäri niitä kinnittää (:
Mutta itselläni kaikki yhteensä 55e. Normaali hinta kuulemma?
makso koru sillon pari euroo ja laittaminen 12 euroo, tosi halpaa siis. mutta kai normaali hinta on just jotai 30 e.
Kävin itse koruliikkeessä jossa oli sinä päivänä tämmönen hammaskoru tyyppi laittamassa ne.. Hinta riipui tietty korusta.. Itse otin tämmöisen perus tähtikuvioisen (kultaisen). Koru laitto makso yhteensä 20€ ja se kesti joku puoli minuuttia.. riippuu siis aika pitkälti paikaista ja että käykö laitattamassa sen kalliilla lääkärillä.. sama tulos siitä silti tulee.. mulla meneillään viidettä vuotta, enkä usko korun irtoavan vähään aikaan..
moi, oon laittamassa kans hammaskorua.. joten siis voiko sitä laittaa esim. hammaslääkärillä ja paljonko se siellä maksaa?