Söin vähän. Nukuin katkoisesti 10,5 h. Sairastuin flunssaan eilen n. klo 14:00. Rukoilkaa että tauti helpottaa. En jaksa kuvata tätä oloa. Itkettää. Niskaan sattuu. Ai kuinka sattuukin oikeaan ohimoon. Otsa on lämmin.
Mulle ennenkin näin käynyt. Kun aloitan laihdutuksen niin elimistöni luhistuu. Söin ruisleipää, kalaa ja sipulia. Juomaksi omenamehua ja cokista. light. Kylmä oli nukkua kahdesta talvitakista huolimatta.
Miksi tämän piti käydä minulle? Uskokaa, jos terveitä olette niin muistakaa olla onnellisia.
Paino 97,7
4
437
Vastaukset
- .........
vaivu synkkyyteen ei se kuoleman tauti ole,kun paranent,niin,sitten jatkat laihistas sairaana ei saa ruveta ainakaan lenkkeileen ja muutakaan liikuntaa harrastaa.ei muuta,kuin tsemppiä jatkossa!
- Lihavamies 27
Oloni on jo parempi. Pientä yskimistä on jäljellä. Voi johtua siitä kun viimeisen tupakkani olen polttanut viimeksi 30.7.2007 klo 07 hujakoilla. Klo 07 tulee 2 vrk ilman tupakkaa täyteen.
Olo oli sen verran heikko että hyvä kun pääsi sängystä ylös jääkaapille toteamaan että eihän mulla ole nälkä nyt ettei huolta siitä että lenkkeilemään lähtisin =)
Pahin on takana taudistani, mikäs tässä on nyt tsempatessa. Kuumetta oli paljon sen pystyin otsaani koittamalla tietämään, nyt otsa on taas viileä. Flunssaa on vielä jäljellä mutta kun pystyy jo aidon söpösti hymyilemään sisäänsäpäin niin olon täytyy olla aika ok.
Hei sinä siinä! Niin sinä joka luet tätä, just sä! Mitäs sulla on siinä vieressäsi, eikös tuo ole lihottavaa? Laitapas se pois ja mene laittamaan mikrossa puurolautasellinen tai vaihda johonkin kevyempään. Etkös lue ollenkaan ajatuksella näitä kirjoituksia? Eikös sulla ollutkaan tarkoitus laihduttaa? Mitä? Ai pääsi unohtumaan. Laitapa muistilappu siihen tietokoneeseesi kiinni jossa lukee: vältä lihottavia ruokia ja juomia.
- Mooses..
Aamulla painoin 121 Kg, parhaimmillaan sain sen tippumaan 116Kg, kesälomilla tuli perkeleet 5Kg lisää >:/
Mutta koskaan en ole ollut sairas. Sairaalassa yövyin viimeksi 33 vuotta sitten kun synnyin, luut ei ole koskaan edes murtuneet. En syö pillereitä, pää ei ole koskaan kipeä, ei edes rapulassa. Angiinan takia oli viimeksi kova kuume vuonna 1996.
Mutta ei kaitse auta, lenkillä on käytävä ja sota läskejä vastaan jatkuu. Jos saisin painon vuoden loppuun mennessä 100-105Kg olisin tyytyväinen itseeni ;)- Lihavamies 27
Suuta vartioimalla laihdutus joko onnistu tai on onnistumatta. Liikunta on laihdutuksen kannalta lähes se ja sama varsinkin kun sen jälkeen yleensä syö tavallista tuhdimmin. Kellosta tulisi aina pyrkiä katsomaan kauan on aikaa siitä kun viimeksi söi ja min. väli ruokapaloilla on 3h. Itse olen rajan laittanut 4h.
Mulla on lokakuun lopulla matka Thaimaahan ja sitä ennen on nyt laihdutettava 85kg asti, muuta vaihtoehtoa ei ole kuin onnistua, onnistumiseksi lasken alle 90 kilon menemisen, yeah voi sanoa jos tosiaankin painan 85kg lähtiessäni kohti lentokenttää. Viimeksi lähtiessäni Thaimaahan painoin 94 kiloa ja se oli liikaa lähtöpainoksi kun siellä on superhalpaa syötävää ja juotavaa. Painoni kävi hiljattain päälle 100 kilon ja nyt sitten aivot solmussa koitan putkiaivoittaa itselleni suoran ja nopean lopputuloksen hyvään olotilaan.
Vaihda se jos saisin painon tippumaan 5 kuukaudessa 15-20 kiloa muotoon kun saat painon tippumaan 100-105 kiloon. 0,8 kg viikossa pois niin olisit 100-105kg:n tavoitteessasi ja yleisolotila olisi taatusti parempi kuin nyt.
Kivaahan laihduttaminen ei ole mutta palkinnot ovat sen arvoisia. Sokerilimut pois ehdottomasti, ne olleet aina mulla painonnnousun ja ylipainon säilymisen taustalla kaiken muun väärien tuotteiden suuhunpanon ohella. Liha ja sokeri minimiin. Lihana mieluiten kalkkunaa, kalat, kanaa.
Hakeudu laihdutuksen vittumaiseen olotilaan niin huomaat ettei se niin vaikea pätkä olekaan.
Sulla on helppo homma edessäsi. 0,8kg viikossa on pikkujuttu. Mulla on suunnilleen sama tahti, tasan 1 kg viikossa pois aina ja säännöllisesti ennen matkaa niin oma unelmani on totta.
11,8 kg pois ennen 25.10.2007. Onnistuisinpa....aivan....mä onnistun, mä teen sen, helppoahan se on kun asian järkeistää ja pitää mielessä. Suunnitelmat on valmiina nyt vain toteuttaa ne.
Vartioidaan suitamme, ei oteta suihimme laihdutuksen aikana mitään sinne kuulumatonta lihottavaa. Nollatoleranssi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614197Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653429Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541788Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251647Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971422Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132924Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115824Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17791