Yhteinen aika

Jep, eli tuore suhde meillä ja nyt kiinnostaa kuinka paljon muut ovat viettäneet ns. yhteistä aikaa seurustelun alussa?

Tuntuu, että me vietämme aivan liian vähän aikaa toistemme kanssa. Mitä tässä nyt on ollu n. 4 tai 3 krt/vk. Ehkä helisen ihan turhaan, mutta tuntuu vähäiseltä..
6641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

minä,kun rupesi kulkeen mieheni kanssa sillon 20.vuotta,sitten,niin ei me nähty,ku viikonloppusin ja se oli meille ihan hyvä homma.

Äänestä

Meilläkin oli opiskelut eri paikkakunnilla, joten viikonloput ainoa mahdollisuus...

Ikävöinti tekee hyvää, omaa aikaakin pitää olla.

Äänestä

tuohan on PALJON!

Ite ollut 3 kuukautta yhden miehen kanssa, nähdään vain viikonloppuisin ainakin vielä seuraavat pari kuukautta.
Hän kun lähti opiskelemaan uuteen ammattiin tuonne sadan kilometrin päähän. Muutenkin meillä on välimatkaa normaalisti 15 km. Eli yleensä se menee siihen että nähdään lauantaina, ja sitten yöksi hänen luokseen tai minun luokseen.
Kun sunnuntai koittaa, se on taas heihei viikoksi.

Jos tuo tuntuu susta vähäiseltä niin jo on.... Et kai oleta että olette jatkuvasti yhdessä kuin paita ja perse?

Pitää sitä kumminkin jotain omaakin elämää olla.

Äänestä
  • olen miettinyt samaa, olen toivottaman ihastunut ja näämme noin kaksi kertaa viikossa. Eniten haittaa se, ettemme ole sopineet seuraavaa kertaa ja mieleeni hiipii aina pelko, ettei hän halua enää tavat ollenkaan. Sitten vain odotan kärdimättömästi puhelinsoittoa. En myöskään haluaisi olla itse aina se joka soittaa ja nytkin odottelen soittoa. Soitteletteko päivittäin? Meillä voi mennä muutama päivä ettei pidetä yhteyttä. En haluaisi olla mikään tyrkky. Mitä mieltä olette?

    Äänestä

Me ollaan oltu nyt muutama kuukausi yhdessä poikaystävän kanssa ja näemme korkeintaan sen 2-3 kertaa viikossa. Se on aivan riittävän pitkä aika minulle ja hänelle. Joskus saattaa jommalla kummalla tulla kovempi ikävä ja sitten on ehkä pakko nähdä..:) mutta muuten näemme tosiaan 2-3 kertaa viikossa ja viikonloppuna ehkä yhden yön yhdessä.

Eli aika sopivalta tuo teidänkin tapailu kuulostaa. Pitää jäädä aikaa myös muulle elämälle. Siinä jää pian kaverit toiseksi ja kokonaan pois, jos vallan poikaystävän kanssa viettää aikaa..:)

Äänestä

Paljon muihin "verrattuna" ja useimmiten ollaan nekin yöt yhessä mitä nähdään.

Ikävä tosin taitaa vaan tehdä hyvää :)

Tää on ensimmäinen sellainen suhde mulle, jossa ei olla kuin paita ja peppu, omituista mun mielestä :)

Ja onhan sitä omaa elämää, ymmärrän sen kyllä, mutta hiipu vain mieleen tuo aika kysymys, kun vasta alussa tätä suhdetta ollaan. Mutta pääasia että ollaan onnellisia :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


blääääh kirjoitti:

Jep, eli tuore suhde meillä ja nyt kiinnostaa kuinka paljon muut ovat viettäneet ns. yhteistä aikaa seurustelun alussa?

Tuntuu, että me vietämme aivan liian vähän aikaa toistemme kanssa. Mitä tässä nyt on ollu n. 4 tai 3 krt/vk. Ehkä helisen ihan turhaan, mutta tuntuu vähäiseltä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu