lihottaako

?_?
3492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Useimpiin Suomessa myytäviin purkkiin on lisätty ksylitolia, minkä takia ne ovat terveellisempiä kuin suurin osa makeisista. Mut perusaineen lisäksi purkan valmistamiseen käytetään pääasiassa makeutus- ja aromiaineita. Mutta ei voida sanoo, et purkka lihottais?!:D

Äänestä
  • Mä väittäsi, et se lihottaa. Todella vähän, mutta kuitenkin. Kun aletaan ajatteleen, niin sisältäähän se vaik mitä.. Ja lihottaa viimeistään, JOS sen nielaisee. Mutta muutenkin. Ja huomioitavaa on myös se, et onks kysees sokeroitu vai ei sokeroitu purkka.. Vastaan, että lihottaa, mutta ERITTÄIN VÄHÄN.

    Äänestä

yhdessä purkassa on 2 kaloria ja se kuluu jo siinä kun sitä purkkaa pureskelee =D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


purkka? kirjoitti:

?_?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu