Tavata ihminen kenen kanssa on hyvä olla - eikö se olekin syy miksi täällä liikutaan.. :)
Minä tapasin. Suhtauduin alunperin netti treffeihin skeptisesti, tietäen että profiilit voivat olla tiedoiltaa tuulesta temmattuja tahi ei. Mutta uskalsin kokeilla ja positiivisin tuloksin.
Mies kenet löysin muiden joukosta saa hymyn edelleen kasvoilleni vajaan vuoden tuntemisen jälkeenkin. Mahdollisuus on siis olemassa.
Hän ei ole täydellinen, enkä muuten ole minäkään. Ja tuon tosiasian ymmärtäminen on tärkeää. Kaikissa meissä on isosti hyviä ja kauniita asioita, mutta myös niitä päinvastaisia. Hänessä niitä hyviä asioita on enemmän :) Hymy, hauskuus, yhteiset mielenkiinnon kohteet, hiljaa kainaloittain tv;n katsomis taito, läheisyys ja pienten arkipäivä ilojen jakamisen kyky. Luottamus on näillä sivuilla vaikeaa, mutta ilman sitä ja tervettä järkeä, avointa mieltä, ei saavuta sitä alkuperäistä ajatusta miksi tänne minäkin eksyin.
Hyviä miehiä on :)
löytämäni on tavallinen, juo jopa olutta ;) joskus hieman arka jurnukka mutta ah niin vaivan arvoinen kun opin tuntemaan :)profiili oli tälläkin aikoinaan hieman "paranneltu"
Hassua on että sen alta löytyi profiiliaan parempi, ainutlaatuinen ihminen :)hän ei vain osannut kirjoittaa niin että se olisi näkynyt.. hih.
Antakaa toisillenne mahdollisuus :)
:) kaikille
2
530
Vastaukset
- ..!
Kiitos positiivisesta kirjoituksesta ja onnea teille. Skeptinenkin saa olla ja pitääkin, mutta minäkin uskon, että suurin osa on kuitenkin rehellisellä mielellä täällä liikkeellä. Ne harvat tyypit vain pilaavat koko foorumin maineen.
- onnellinen hänestä <3
Mä oon sun kanssa samaa mieltä. ensin meinasin että mitä netistä löytää muuta kuin huijareita ja kaverit sanoi näin mulle, mutta mää vain yritin ja pistin ilmoituksen treffi palstalle ja eräs kaunis päivä eräs herrasmies tulikin sitten minua tapaamaan tänne, juttelut netissä menivät äkkiä ja ensi tapaamisen jälkeen olimme niin rakastuneita, että tätä taivalta on jatkunut jo kohta kaksi vuotta ja kihloihin menemme nyt juuri pian. olen löytänyt netistä elämäni miehen ja olemme jo vuoden asuneet yhdessäkin ja elämä hymyilee. olisi kiva jutella sun kanssa muutenkin jos sua yhtään kiinnostaa niin voisit ottaa yhteyttä mun sähköpostiin [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455130Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1191626Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151459Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "501376- 131183
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4107081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171037Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76999Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60817Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27793