Eipä oo anoppi vaan oma äiti...

Vittuuntunut

... se joka on mein perhejuhlat pilannut vuodesta toiseen, milloin ryyppäämällä, milloin muuten vaan vittuilemalla. Ja sitten vielä kehtaavat ihmetellä, miksen halua olla äitini kanssa missään tekemisissä.

Ja kaikkein eniten inhottaa, kun kehtaa haukkua miestäni, joka sentään jaksaa perherakkaana puhua vanhempieni puolesta. Ilman häntä olisin potkaissut persuuksille vanhempiani jo kauan sitten!

4

1682

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • **;;??::;;

      sillä minun äitini on samanlainen.
      Jos se ei ole kännissä, niin ainakin tutinakankkusessa.

      Eikä kahvipöydässä ole koskaan mitään sellaista, mitä hän voisi ottaa. Tai jos on niin liikaa tarjontaa ja sitä se kailottaa suureen ääneen.
      Tai sitten se roikkuu minussa. HÄnet pitäisi huomata, vaikka minulla on kädet täynnä, juhlien järjestäjänä.

      Sitten on vielä' oikein erittäin inhottava piirre.
      Hän jututtaa vieraitamme ja utelee näiden kautta asioitamme.
      Eräissäkin juhlissa äitini tuli moittimaan minua, kun en ollut kertonut hänelle (omasta mielestäni hyvin mitätön asia)kesäretkestämme.Sain kuulla kunniani, siinä kaikkien vieraitten keskellä.

      Kaiken lisäksi vanhempani ovat eronneet.
      Äitini kiilaa aina isäni kylkeen ja alkaa piruilunsa, vaikka olen jo alunperin sanonut, että sotikaa sotanne jossakin muualla.

      Voimia vaan sinulle ap kirjoittaja, kanssaihmisissä löytyy.....

    • Ärsyttää

      Mulla on kanssa tosi ärsyttävät vanhemmat. En pidä heistä, syitä on monia. En jaksa olla heidän kanssaan tekemisissä, käyn todella harvoin ja soitan vähintään yhtä harvoin. Yleensä he soittavat minulle ja saan kuunnella sitä oman navan ympärillä pyörivää lätinää, toisia haukutaan ja itseä yllennetään. Omat sanani ovat kuin ilmaa. Mieheni ei ole huomannut heissä tällaista piirrettä, koska ovat olleet tekemisissä kohtalaisen vähän. Itseäni kyllä vtuttaa suoraan sanottuna - olisi mukavaa, kun minulla olisi siedettävät vanhemmat ja miehelläni kelpoiset appivanhemmat.

    • narsistiäiti

      Veljeni mukaan äitiämme vaivaa kaappijuoppouden lisäksi jokin narsistinen oireyhtymä. Jokaikinen kerta se nainen tavatessamme piikittelee, huomauttelee ikäviä ulkonäöstä, utelee epähienosti esim. seksielämästämme (!), haukkuu kaikki muut sukulaiset ja isän ("sillä on aina niitä vaivoja"), kaivelee tikulla ikivanhoja erheitäni ja keskeyttää jokaikisen järkevänoloisen keskustelun älyttömillä välihuomautuksillaan. Lisäksi äitini on suvaitsemattomuuden ja pikkusieluisuuden perikuva, joka vääristelee perheemme historiaa tasan oman mielensä mukaan korostaakseen aina ja ikuisesti itseään.

      Esimerkki: mummo hoiti meillä aikoinaan yksin ja palkatta tyttärensä lapset (4) ja ison talouden yli 35 vuoden ajan vanhempieni ollessa töissä, mutta nykyversion mukaan äitini saikin kestää tuhat rasitusta hyödyttömän vanhuksen takia, joka olisi muutoin joutunut kadulle .... eli armosta pidettiin! Lapsuudessani en koskaan nähnyt äitini tiskaavan, siivoavan, laittavan ruokaa tai kiinnittävän huomiota lapsiinsa imetyskauden jälkeen .... onneksi oli edes mummo!

      Tulipas vuodatettua .... tästä me kuitenkin aina veljeni kanssa puhumme, kun kummatkin saamme edelleen täyslaidallisen joka visiitillä .... miksi se ihminen haluaa lapsiansa vahingoittaa??? Luonnonvastaista, sanon ma ...

      • yks äiti vaan

        voitte veljen kanssa jakaa samat kokemukset, ei tarvitse miettiä ja muistella yksin lapsuusajan tapahtumia. Voimia!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      186
      2690
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1122
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      84
      954
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      819
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      810
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      285
      775
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      89
      774
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      708
    Aihe