Kirjoittelin pitkään erään miehen kanssa netissä. Mies oli omien sanojensa mukaan eronnut ja sanoi etsivänsä naisseuraa tositarkoituksella.
Eräänä päivänä mies kertoi palaavansa takaisin perheensä luokse toiseen kaupunkiin.
Jos hän olisi kertonut rehellisesti itsestään, en olisi tyypille kirjoittanut yhtään sähköpostiviestiä.
Ei riitä sanat kertomaan mitä ajattelen ko. henkilöstä.
Epärehellinen mies?
4
1238
Vastaukset
- Kokemusta on
Ei se ole epärehellisyyttä. Miehet vaan on heikkoja. Itse tavannut enemmänkin näitä tapauksia. Vaimo jättää toisen miehen takia ja lähtee muksut kainalossa toisen miehen nurkkiin asumaan. Sit haetaan uutta seuraa, ollaan tosissaan jne. Puolen vuoden päästä vaimo katuukin ja mies ottaa avosylin tietenkin takaisin. Ja sen jälkeen kuljetaan varpaillaan kun pelätää, että vaimo jättää toisen kerran... Kyllä munkin jokaikinen ex takaisin ottaisi vaikka miten paskasti olen kohdellut. Miehille exät (etenkin josko yhteisiä lapsia!) on heikkoja paikkoja.
- --huijattu--
Onhan se epärehellisyyttä, jos unohtaa kertoa oleellisia asioita itsestään. Jos mies olisi kertonut minulle, että hänen ensisijainen tavoitteensa on saada entinen vaimo takaisin, niin tuskin olisin hänestä kiinnostunut.
Olet siinä oikeassa, että heikkoutta se tietenkin on, ehkä lasten takia moni sitten yrttää vähän heikompaakin suhdetta ylläpitää.
Mutta, tosiasia on ja pysyy, se on huijaamista ja valehtelemista, jos sanoo olevansa sinkku jos ei sitä oikeasti ole. Sinkkuus ei ole sitä, että kerjää entistä vaimoaan ottamaan takaisin, minun mielestäni.
Miksi sellaisessa tilanteessa sitten ylipäätään sanoo etsivänsä seuraa tositarkoituksella kun se ei voi pitää paikkansa.
- miehiä.. .
löydättekin ???
- edes olemassa
kuin oman edun tavoittelijoita.
Mikä kumma siinä tosiaankin on, että miehet käyttävät naisia hyväksi ja naiset huomaavat sen aina liian myöhään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2704388Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653557Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591875Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251765Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991466Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341001Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18919en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va119875Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235870