uusi iso paikka jossa paljon myyjiä nojailee tiskeihin ties mitä..??kenties kesä duunareita..
no mutta silti asiakaspalvelu on asiakas palvelua!!sen tiedän itsekkin!!!!mitä on palvelu.
tähän en paikan nimeä laita mutta vihastuin kyllä..Palvelemassa kolme ihmistä,tiskin takana..aikamme seisoskelimme kaikki katsellen josko kysyttäs jotain???mitä vailla jne...
yksi vanhempi mies ja pari nuorempaa,
nainen ja mies..hekottelivat kännykkä kädessä tiskin takana..ja sitten vanhempi mies luikki tiehensä ..asikkaita muutama siinnä tiskin edessä..Sitten myytiin ei oota!!ja annettiin ihan ihme vastaus missä voisi olla se tuote..siis varsinaista ammattitaitoa!!!!
Avaako asiakas toistamiseen tuommosen likkeen ovea??jossa samat massatuoteet kuin naapurikunnassa..
Toinen ilmiö on:ja viisi myyjää toimetonna tuijottaa asiakasta mitä se hakee ja muuta..asikas tuntee vaivautuneeksi itsensä...ei voi mennä tekemään heräte ostoksia rauhassa..
eli tiiä mitä hajet ja laita se lapulle niin sua ei varkaaksi luulla edes..eräässä paikassa vartija saattaa syynätä asiakkiaita..perässä..siis järkee touhuun onhan hälyttimet olemassa!!!!!
Lohjalla..asiakas palvelusta eräässä.....
8
1076
Vastaukset
- joopajoo...
olikohan nyt varmasti tarpeeksi huuto- ja kysymysmerkkejä, pisteitä ja pilkkuja? Vai olikohan vielä muutama yhdyssana virhe?
- jablurda
oikeasti sua korpeaa se, että sua on syynätty, eikö?
En tiedä näytätkö epärehelliseltä, mutta sen tiedän että kirjoitat paskaa.
Mikä se sellainen liike on, mistä kirjoitat?- asikas lubabuu
jos asiakas pamauttaa paksun massin luulis palvelua löytyvän..mutta ei.
Naapuristapa löytyi:-))samasta liikeestä aiemminkin löytynyt, erittäin hyvä osaava henkilökunta..osasi laskea vielä vaikeita neliöitäkin,siis mahtavaa. Ja palvelua myös.Sielläkin oli henkilökuntaa liiaksi asti mutta asikas oli ensisijainen. - kauppias itse
asikas lubabuu kirjoitti:
jos asiakas pamauttaa paksun massin luulis palvelua löytyvän..mutta ei.
Naapuristapa löytyi:-))samasta liikeestä aiemminkin löytynyt, erittäin hyvä osaava henkilökunta..osasi laskea vielä vaikeita neliöitäkin,siis mahtavaa. Ja palvelua myös.Sielläkin oli henkilökuntaa liiaksi asti mutta asikas oli ensisijainen.sen enempää kommentoimatta sinua, mutta itse kauppiaana, tosin vamastikin eri alalta koska meillä ei lasketa neliöitä, ja voin vakuuttaa että minulle on aivan sama kuka tulee ovesta sisään, kaikki palvellaan. Mutta jos joukossa on joku joka luulee että rahan mahdilla saa mitä vain, voi hän poistua samoin tein, minun eikä henkilökuntani ei tarvitse katsella pokkuroivaa, niskottelevaa tai ylimielistä, suutaan soittavaa asiakasta, ostaisi hän sitten vaikka koko liikkeeni. Pärjäämme kyllä ilman häntäkin.
- asiakas taas..
kauppias itse kirjoitti:
sen enempää kommentoimatta sinua, mutta itse kauppiaana, tosin vamastikin eri alalta koska meillä ei lasketa neliöitä, ja voin vakuuttaa että minulle on aivan sama kuka tulee ovesta sisään, kaikki palvellaan. Mutta jos joukossa on joku joka luulee että rahan mahdilla saa mitä vain, voi hän poistua samoin tein, minun eikä henkilökuntani ei tarvitse katsella pokkuroivaa, niskottelevaa tai ylimielistä, suutaan soittavaa asiakasta, ostaisi hän sitten vaikka koko liikkeeni. Pärjäämme kyllä ilman häntäkin.
varmastikkaan teidän tiskinne takana ei tarvitse viittä minuttia seisoa katsellen myyjien omia touhuja.Siitä tuossa oli kyse.
Muitakin asiakkaita oli..edellämme kolme muuta.
En vain katsonut poistuivatko he pitkästyneenä liikkestä ilman palvelua.Tuotakaan ei alanliikeestä voi uksoa että myydään ei oota, kyseessä iso liike.Kannattaako tavarat tilata suoraan esim.tallinnasta koteihinkin..on luotettavampaa.Tavara on halvempaa mutta tuominen on kallista.
Osaava myyjä kertoo myös asiakkaalle että nyt olen varattu ja kysyy esim.toista vapaana olevaa myyjää auttamaan,semmoseenkin on törmätty.
Niin toimin myös itse, olen palvelualalla mutten mikään myyjä.
Saman päivän aikana jouduimme toiseenkin samantyyliseen kauppaan..Ovella oleva kassa ei voinut poistua muualle liikeeseen kun oli ainoa, ja kassa vastuussa.Kaupassa meni 15min. - halvenpaa
asiakas taas.. kirjoitti:
varmastikkaan teidän tiskinne takana ei tarvitse viittä minuttia seisoa katsellen myyjien omia touhuja.Siitä tuossa oli kyse.
Muitakin asiakkaita oli..edellämme kolme muuta.
En vain katsonut poistuivatko he pitkästyneenä liikkestä ilman palvelua.Tuotakaan ei alanliikeestä voi uksoa että myydään ei oota, kyseessä iso liike.Kannattaako tavarat tilata suoraan esim.tallinnasta koteihinkin..on luotettavampaa.Tavara on halvempaa mutta tuominen on kallista.
Osaava myyjä kertoo myös asiakkaalle että nyt olen varattu ja kysyy esim.toista vapaana olevaa myyjää auttamaan,semmoseenkin on törmätty.
Niin toimin myös itse, olen palvelualalla mutten mikään myyjä.
Saman päivän aikana jouduimme toiseenkin samantyyliseen kauppaan..Ovella oleva kassa ei voinut poistua muualle liikeeseen kun oli ainoa, ja kassa vastuussa.Kaupassa meni 15min.tallinnassa.taidat olla niitä tinkiviä paskanpuhujia.rak.tarvikkeet kalliinpia virossa,viina halpaa ei mikään muu.kuljetus suomeen ei maksa juuri mitään.
- asikas...........nro5
halvenpaa kirjoitti:
tallinnassa.taidat olla niitä tinkiviä paskanpuhujia.rak.tarvikkeet kalliinpia virossa,viina halpaa ei mikään muu.kuljetus suomeen ei maksa juuri mitään.
edes suomen markkoinoilta kun hakemalla.
Seuraavan kerran ennen kuin alkaa kauppakeskus kierroksen pitää netistä katsoa mistä saa, vaikka sitten tehtaasta.
Mistään tinkimisestä siinnä kyse.
- muuallakin asioiva...........
myyjillä kännyt kädessä liekkö ne sit työkännykkä?? tms.ei muillakaan työpaikoilla se kännykkä ole tärkein vaan asiakas.Meidän työpaikalla pam kännykän käyttö on kielletty ellei odota esimtärkeää puhelua lääkäri tms.Tää oli vaan tämmönen asiallinen kirjoitus kännykän käytöstä.Asiakaspalvelutyössä olen itsekkin ja kontakti aina asiakkaisiin vaikka en palvelisikaan häntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1348297Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925696Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1452652Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531339