polkkatukka

Haluaisin leikkautaa sellaisen polkkatukan..siis että päältä paksuhko ja suora, mutta takaa ihan siiliksi jollain 1-2mm terällä, korvien yläreunaan asti. Mutta onkohan sellainen muodissa enään nykyään?
32035
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei kannata välittää p*skaakaan muodista, se tulee ja menee. Kannattaa välittää vaan omasta halusta, jotta on itsevarma. Kun olet sen näköinen minkä näköinen haluat olla, se on kaunista, itsevarmuus on aina kaunista. Ei muotihömppelit. :D

Äänestä
  • Vastauksena alkuperäiseen kysymykseen: muistaakseni luin pari kuukautta sitten naistenlehdestä, että kaikenlaiset polkkatukat ovat nyt muotia, eli eiköhän tuokin. Ainakin kaupungilla näkyy jonkin verran semmoisia takaa lyhyitä, edestä polkkapituisia hiustyylejä, joten luulisi olevan (:

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rosa-29 kirjoitti:

Haluaisin leikkautaa sellaisen polkkatukan..siis että päältä paksuhko ja suora, mutta takaa ihan siiliksi jollain 1-2mm terällä, korvien yläreunaan asti. Mutta onkohan sellainen muodissa enään nykyään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu