"en viihdy baareissa"

Mitä ajatuksia herättää, kun törmäät tähän ajatukseen?
121507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kaksi ajatusta

1. No mitä vittua sä sitten siellä teet :-)

2. Potentiaalisesti hyvä merkki jos kumppania on hakemassa, ei anna kuvaa siitä että on välttämättä paneskellut puolen pitäjän kanssa, mutta mistäs näitä tietää... Sattoihan sitä koko postitoimialue tulla just täyteen ja siks ei enää viihdy..

Miksi kysyit?

Äänestä

joku muukin on sitä mieltä.

en kärsi miesten puutteesta enkä ole sosiaalisesti rajoittunut vaikka en paareissa jaksa juuri koskaan käydä. näitä yleensä kysellään heti sen jälkeen kun olen maininnut etten juuri paariloissa käy. Riippuu todella paljon seurasta lähdenkö "jortsalle". En jaksa ihmisiä jotka asuvat siellä kaikki viikonloppu ja lomavapaansa. Tai menee ne selvinpäin mutta paarissa en osaa niihin sulautua. Menen sinne mieluummin seurustelemaan ystävieni kanssa kuin miehenkaato mielessä tai heilumaan hulluna humalassa.

Äänestä

mieleen,että fiksu ihminen.Tullut ihan samaan lopputulokseen.Paljon hauskempiakin/mukavampia tapoja viettää aikaansa.

Äänestä

Mieleen tulee että kyseinen henkilö salaa alkoholismiaan.

Äänestä

Toi lause tarkottaa samaa kuin "olen epäsosiaalinen kotihiiri, nörtti ja helvetin ruma ja koska mulla ei baarissa käy flaxi niin en viihdy siellä"

Äänestä
  • Tiesitkö muuten, että suomalaisista 18-29v ihmisistä n. 90% käyttää alkoholia ja joka kolmannella miehellä ja joka viidennellä naisella on viitteitä alkoholiongelmasta. Faktahan on, että alkoholia käyttää vain henkisesti mitättömän heikot luuserit, jotka ei pysty kohtaamaan elämää selvinpäin. Vaatii tuhat kertaa enemmän munaa olla AINA selvinpäin, kuin dokata massan mukana.

    Äänestä

  • Sitten kun kasvat ja aikuistut niin ehkä ymmärrät ettei asia ihan näinkään ole.

    Äänestä

  • raitis_m kirjoitti:

    Tiesitkö muuten, että suomalaisista 18-29v ihmisistä n. 90% käyttää alkoholia ja joka kolmannella miehellä ja joka viidennellä naisella on viitteitä alkoholiongelmasta. Faktahan on, että alkoholia käyttää vain henkisesti mitättömän heikot luuserit, jotka ei pysty kohtaamaan elämää selvinpäin. Vaatii tuhat kertaa enemmän munaa olla AINA selvinpäin, kuin dokata massan mukana.

    Taidat olla alle 18v...katkera kun et vielä saa itse ostaa alkoa!!! hahahahhahahha

    Äänestä

  • kesälomat loppuikaan? kirjoitti:

    Sitten kun kasvat ja aikuistut niin ehkä ymmärrät ettei asia ihan näinkään ole.

    niinpä niin perisuomalaista olet aikuinen vasta kun ryyppäät. noh alkoholivero vaan johonki 500% (samalla joku kunnon elinkautinen tuomio alkoholin maahantuonnista, tosin 4,5 miljoonaa suomalaist istus elikautist mut...)suunnilleen samalla prossalla suomessa nousis varmaan itsemurhat :D alko-narkit repis ranteitaan auki :>

    Äänestä

  • Catherine Z:n elämänkokemus ja ymmärrys rajoittunee noin 14 ikävuoteen. Jos ei fyysisesti, niin henkisesti.

    Äänestä

Kuulunet siihen varmaan puoleen Suomen kansalaisista joka ei viihdy. Itse olen sinkku, käyn baarissa muutaman kerran vuoteen, seurustelen tai hengailen pätkiä silloin tällöin, lyhyitä tai pitkiä sellaisia, bongaan miehiä bussista kaupasta kirjastosta harrastuksista naapureista ja onpa kotoakin haettu (koiravahti, postimies, naapurit..) ja käytän alkoholia aina joskus lasin tai kaksi, seurassa tai yksin, ikinä en humalan vuoksi kun kerran sitä tilaa inhoan. Ulkonäköä en suuresti mieti, ihmiset hakevat persoonaa. Miksi menisin savuiseen (no ei nyt enää) baariin silloin, kun ei huvita kerran mennä katsomaan niitä ihmeen lihamarkkinoita, joissa kilohinnan voisi ilmoittaa lapulla. Riippuu tietenkin kapakasta, onhan niillä omanlaisensa kävijät kullakin. Monessa käy porukkaa vaan tarinoimassa samanhenkisten kanssa, lähinnä. Joskus menen, mutta nauttimaan juttelusta, en hakemaan kotiin miestä. Jos hyvä tulee vastaan, saa tulla mukaankin, mutta persoonansa vuoksi. Yksi sieltäkin löytyi jopa kihloihin asti, ja hyvät kaverit ollaan vieläkin, vaikka seurusteluista on jo aikaa. Mutta helpostihan sieltä kyllä saa aika älyvapaata seuraa mukaansa, järjellisiä paremmin muualta. Tai saa itselleen sen kaljapullotelineen sohvaan, yäk. Mutta nuo muutamat vastaukset taisivat olla aika nuorilta vastaajilta, tuntuivat melko rajallisten aivojen tekemiltä... Että tylsyys poistuu kapakassa ja humala on autuus...jaaaaaa....niin sitä pittää, näin toimii osuuskauppaväki.. HEh, heh. Elämä on muualla!

Äänestä

Kyllä baarioleiluunkiin kyllästyy kun tarpeeksi niissä hengailee. Mulla ainakin on alkanut tökkimään tässä 30 iässä. Joten ei siinä mitään.

Sellainen väite on kyllä ihan paskaa, että baareissa pyörisi vain b-luokan sakkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


been there kirjoitti:

Mitä ajatuksia herättää, kun törmäät tähän ajatukseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu