Mitä ajatuksia herättää, kun törmäät tähän ajatukseen?
"en viihdy baareissa"
12
1495
Vastaukset
- kyyninen kynis
Kaksi ajatusta
1. No mitä vittua sä sitten siellä teet :-)
2. Potentiaalisesti hyvä merkki jos kumppania on hakemassa, ei anna kuvaa siitä että on välttämättä paneskellut puolen pitäjän kanssa, mutta mistäs näitä tietää... Sattoihan sitä koko postitoimialue tulla just täyteen ja siks ei enää viihdy..
Miksi kysyit? - ohhoh..
joku muukin on sitä mieltä.
en kärsi miesten puutteesta enkä ole sosiaalisesti rajoittunut vaikka en paareissa jaksa juuri koskaan käydä. näitä yleensä kysellään heti sen jälkeen kun olen maininnut etten juuri paariloissa käy. Riippuu todella paljon seurasta lähdenkö "jortsalle". En jaksa ihmisiä jotka asuvat siellä kaikki viikonloppu ja lomavapaansa. Tai menee ne selvinpäin mutta paarissa en osaa niihin sulautua. Menen sinne mieluummin seurustelemaan ystävieni kanssa kuin miehenkaato mielessä tai heilumaan hulluna humalassa. - tuleepi
mieleen,että fiksu ihminen.Tullut ihan samaan lopputulokseen.Paljon hauskempiakin/mukavampia tapoja viettää aikaansa.
- Liina
Mieleen tulee että kyseinen henkilö salaa alkoholismiaan.
- Catherine Z
Toi lause tarkottaa samaa kuin "olen epäsosiaalinen kotihiiri, nörtti ja helvetin ruma ja koska mulla ei baarissa käy flaxi niin en viihdy siellä"
- raitis_m
Tiesitkö muuten, että suomalaisista 18-29v ihmisistä n. 90% käyttää alkoholia ja joka kolmannella miehellä ja joka viidennellä naisella on viitteitä alkoholiongelmasta. Faktahan on, että alkoholia käyttää vain henkisesti mitättömän heikot luuserit, jotka ei pysty kohtaamaan elämää selvinpäin. Vaatii tuhat kertaa enemmän munaa olla AINA selvinpäin, kuin dokata massan mukana.
- kesälomat loppuikaan?
Sitten kun kasvat ja aikuistut niin ehkä ymmärrät ettei asia ihan näinkään ole.
- hahahhahahahahha
raitis_m kirjoitti:
Tiesitkö muuten, että suomalaisista 18-29v ihmisistä n. 90% käyttää alkoholia ja joka kolmannella miehellä ja joka viidennellä naisella on viitteitä alkoholiongelmasta. Faktahan on, että alkoholia käyttää vain henkisesti mitättömän heikot luuserit, jotka ei pysty kohtaamaan elämää selvinpäin. Vaatii tuhat kertaa enemmän munaa olla AINA selvinpäin, kuin dokata massan mukana.
Taidat olla alle 18v...katkera kun et vielä saa itse ostaa alkoa!!! hahahahhahahha
- voivit
kesälomat loppuikaan? kirjoitti:
Sitten kun kasvat ja aikuistut niin ehkä ymmärrät ettei asia ihan näinkään ole.
niinpä niin perisuomalaista olet aikuinen vasta kun ryyppäät. noh alkoholivero vaan johonki 500% (samalla joku kunnon elinkautinen tuomio alkoholin maahantuonnista, tosin 4,5 miljoonaa suomalaist istus elikautist mut...)suunnilleen samalla prossalla suomessa nousis varmaan itsemurhat :D alko-narkit repis ranteitaan auki :>
- kataijeirih
Catherine Z:n elämänkokemus ja ymmärrys rajoittunee noin 14 ikävuoteen. Jos ei fyysisesti, niin henkisesti.
- samaan puoliskoon kuuluva
Kuulunet siihen varmaan puoleen Suomen kansalaisista joka ei viihdy. Itse olen sinkku, käyn baarissa muutaman kerran vuoteen, seurustelen tai hengailen pätkiä silloin tällöin, lyhyitä tai pitkiä sellaisia, bongaan miehiä bussista kaupasta kirjastosta harrastuksista naapureista ja onpa kotoakin haettu (koiravahti, postimies, naapurit..) ja käytän alkoholia aina joskus lasin tai kaksi, seurassa tai yksin, ikinä en humalan vuoksi kun kerran sitä tilaa inhoan. Ulkonäköä en suuresti mieti, ihmiset hakevat persoonaa. Miksi menisin savuiseen (no ei nyt enää) baariin silloin, kun ei huvita kerran mennä katsomaan niitä ihmeen lihamarkkinoita, joissa kilohinnan voisi ilmoittaa lapulla. Riippuu tietenkin kapakasta, onhan niillä omanlaisensa kävijät kullakin. Monessa käy porukkaa vaan tarinoimassa samanhenkisten kanssa, lähinnä. Joskus menen, mutta nauttimaan juttelusta, en hakemaan kotiin miestä. Jos hyvä tulee vastaan, saa tulla mukaankin, mutta persoonansa vuoksi. Yksi sieltäkin löytyi jopa kihloihin asti, ja hyvät kaverit ollaan vieläkin, vaikka seurusteluista on jo aikaa. Mutta helpostihan sieltä kyllä saa aika älyvapaata seuraa mukaansa, järjellisiä paremmin muualta. Tai saa itselleen sen kaljapullotelineen sohvaan, yäk. Mutta nuo muutamat vastaukset taisivat olla aika nuorilta vastaajilta, tuntuivat melko rajallisten aivojen tekemiltä... Että tylsyys poistuu kapakassa ja humala on autuus...jaaaaaa....niin sitä pittää, näin toimii osuuskauppaväki.. HEh, heh. Elämä on muualla!
- vato retro
Kyllä baarioleiluunkiin kyllästyy kun tarpeeksi niissä hengailee. Mulla ainakin on alkanut tökkimään tässä 30 iässä. Joten ei siinä mitään.
Sellainen väite on kyllä ihan paskaa, että baareissa pyörisi vain b-luokan sakkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t503287- 151700
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171631- 341588
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251382Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401302- 611239
Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901085Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221013- 127952