Itselläni ei ole kauniit hampaat. Yritän pitää suuni kiinni ja olla hymyilemättä suu auki. Etuhampaani ovat neliskanttiset joku kerran luuli, että pala on lohjennut toisesta hampaasta, kun hampaiden alareuna on niin epätasainen! Hampaiden välitkin ovat kulmahampaissa liian suuret.
Uskaltaisiko nauraa tällaisilla hampailla, jos olisivat valkaistut (en tarkoita mitään luonnottoman kirkkaan valkoisia) vai onko tällaisen miehen parempi pitää huoli siitä, ettei naura suu auki?
Uskaltaisiko nauraa tällaisilla hampailla, jos olisivat valkaistut (en tarkoita mitään luonnottoman kirkkaan valkoisia) vai onko tällaisen miehen parempi pitää huoli siitä, ettei naura suu auki?
Vastaukset 11
Vanhimmat
melko helppoa ja suht edullista tehdä hampaistasi nätit esteettiseen hammashoitoon erikoistuneella hammaslääkärillä. He tekevät nykyään ihmeitä, katso vaikka oheisia kuvia.
http://www.studiodent.fi/showpage.asp?id=2911
katsoin noita sivuston kuvia, mutta minulla on hampaat niin epätasaiset, että näyttää että paloja on lohjennut pois. hampaiden perusumuotoa tuskin pystyy muuttamaan, siinähän lähtisi hampaan kiillepinta samalla.
Kiitos kuitenkin linkistä. Tietäisikö joku vastaavaa firmaa pk-seudulla ("Esteettinen hammashoito")?
Ihme höpötystä. Suurimmalla osalla ihmisistä on ihan hampaatkin omasta takaa. Miksi juuri hampaiden pitäisi olla ratkaiseva tekijä? Selittäkää nyt saatana mulle että mikä niissä hampaissa kiihottaa? Hampailla ei nussita.
ei kai ratkaiseva mutta onko naisille kuinka merkityksellinen? minuun kyllä naisen kauniit hampaat vetoavat. poikkeuksellisen keltaiset/tummat tai pienet hampaat sitten päinvastoin.
Viime joulukuussa toteutin pitkäaikaisen unelmani ja hankin etuhampaisiini 4 posliinikuorta. Hymy ja nauru irtoaa nykyään hieman heleämmin, kun ei tarvitse miettiä miten sitä ylähuulta niiden kamaloitten etuhampien eteen vanuttaisi :)
En ottanut valkaisua ja valkeita hollywoodihampeja vaan oman väriseni hampaat ja olen ollut perin tyytyväinen. Mielestäni luonnollisuus on tässäkin asiassa plussaa.
mitä luonnollista on posliinikuorissa? Aidot hampaat, vaikka olis rumatkin, on luonnolliset.
Anteeksi, tarkoitan siis luonnollisen näköiset ;) ei luonnolliset :D
Onko saivartelija nyt tyytis :p
hamfaat lafifta
Juu ja muffa tippui hampaat tänään naiseni suuhun, kun vähän kiefisuudeftiin.
Kyllä hampaat ja yleishygienia ja itsestään huolta pitäminen on tärkeitä asioita. Miehenkin kannattaa panostaa siihen.