Ranskalainen geelaus...

Kuuluuko valkoinen rakennekynsigeeli levittää vain kynnen kärkeen vai koko kynnelle jos halutaan ranskalainen manikyyri?
Vai laitetaanko muuta esim. pinkkiä geeliä kynnelle ja valkoinen vai kärkeen?
2409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis jos haluat ranskalaiset kynnet niin geelaus tehdään näin: Kynnen peti eli ns. pinkki alue tehdään joko läpinäkyvällä geelillä tai pinkillä geelillä ja kynnen valkoiseen osaan eli uloskasvaneeseen osaan laitetaan valkoinen geeli tai rakennetaan valkoisen tippi kanssa jolloin koko kynsi voidaan tehdä läpinäkyvällä geelillä. Koko kynttä ei tietenkään valkoiseksi laiteta, tai toki sekin onnistuu mutta ei ole ranskalainen silloin.

Äänestä
  • kiitos :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aava.. kirjoitti:

Kuuluuko valkoinen rakennekynsigeeli levittää vain kynnen kärkeen vai koko kynnelle jos halutaan ranskalainen manikyyri?
Vai laitetaanko muuta esim. pinkkiä geeliä kynnelle ja valkoinen vai kärkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu